Takich zapaśników nie widziałeś!

2016-11-09
Takich zapaśników nie widziałeś!

Oto galeria dla wszystkich fanów dziewczyn z charakterem. A także tych silnych i wysportowanych. Nie, tym razem nie chodzi nam o żaden fitness ani nic podobnego. Zamiast tego przyjrzyjcie się seksownym zapaśniczkom. W uścisku, chociaż raczej nie miłosnym!

Ciała zapaśniczek muszą być elastyczne jak ciała gimnastyczek. Ale zapasy to jednak sport walki, dlatego mięśnie zawodniczek muszą być też przygotowane na to, by w odpowiednim momencie i z piorunującą szybkością wyzwolić potężną siłę. – Na dodatek trzeba bez przerwy szlifować technikę. Sportowcy z innych dyscyplin zazdroszczą nam wszechstronności. Siła w zapasach jest niezbędna, ale nasza dyscyplina nagradza za inteligencję, gibkość, szybkość i wytrwałość. To szlachetny sport walki, znakomicie kształtujący charakter – podkreśla Józef Tracz, były zapaśnik, olimpijczyk z trzema medalami, a także jeden z inicjatorów zawodowej Krajowej Ligi Zapaśniczej oraz twórca drużyny AZ (Akademii Zapasów) Supra Brokers Wrocław, której zawodniczki wzięły udział w niezwykłej sesji fotograficznej.

 


Co przyciąga kobiety do tej dyscypliny sportu, od czasów starożytnych kojarzonej z mężczyznami? – Zapasy harmonijnie budują sylwetkę, poprawiają koordynację ruchów, dają zwinność i dynamikę. Trening zapaśniczy jest o wiele bardziej wszechstronny niż jakiekolwiek zajęcia w fitness klubie – mówi Angelika Dytrych, jedna z zawodniczek AZ Supra Brokers Wrocław, siódma zawodniczka tegorocznych Mistrzostw Polski.


Krajowa Liga Zapaśnicza, pierwsza zawodowa liga w historii polskich zapasów, wystartowała 2 listopada 2016 roku. Bierze w niej udział sześć drużyn, a jeden mecz każdej kolejki można zobaczyć na żywo na antenie TVP Sport. Najbliższa transmisja z 9 listopada o godz. 18.00 z Wrocławia. W pojedynku na szczycie AZ Supra Brokers zmierzy się z Grunwaldem Poznań.

 

fot. Ada Gruszka

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska