Plus size, czy right size: Iskra Lawrence broni kobiecości!

2016-11-23
Plus size, czy right size: Iskra Lawrence broni kobiecości!

Dyskusja o modelkach „plus size”, czyli nieco bardziej przy kości niż standardowe chudziny, rozpala głównie... kobiety. Dla nas dziewczyny dzielą się na piękne i te mniej oraz mądre i te mniej. Jednak postanowiliśmy was zachęcić do przemyśleń i ocen, a to za sprawą Iskry Lawrence.

 

Iskra Arabella Lawrence urodziła się w 1990 roku w Bewdley w Anglii. 26-letnia modelka jest dziś jedną ze słynniejszych modelek, którym przylepia się łatkę „plus size”. Ona sama stała się – nie wiadomo, czy z własnej woli – rodzajem rzeczniki tych wszystkich, które cenią sobie naturalność, nie wstydzą się własnego ciała i przede wszystkim nie głodzą się. Ale czy to od razu oznacza, że są „plus size”.

 

Sama Lawrence w niezliczonych wywiadach mówi, że jest „right size”. To znaczy, że jest jaka jest, niczyją sprawą nie jest to ile je, ile ćwiczy i jak dba o swoją dietę. Jest pewna siebie i buńczuczna: twierdzi, że jeśli ktokolwiek uważa ją za za grubą, nie zmusza go, by płacił za sesję z jej udziałem.

 

Iskra Lawrence nie tylko jest modelką, ale także osobą, która promuje swoje poglądy. Jest redaktorką prowadzącą strony internetowej Runway Riot. To platforma wymiany opinii i outlet dla kobiet o różnych kształtach i wymiarach, zainteresowanych modą. Iskra stara się przekonywać panie, że niezależnie od wagi i wyglądu mogą prezentować się dobrze lub nie, a wszystko zależy od nich.

 

Jest ambasadorką NEDA (National Eating Disorders Association), wspólnie z organizacją stworzyła nagrody dla ludzi zajmującym się osobami z problemami żywieniowymi.

 

Co ciekawe nie pozwala retuszować swoich zdjęć, które umieszcza na Instagramie (śledzi go 2,4 mln osób): nigdy i nikomu. Zatem wybór, który dla was przygotowaliśmy to gwarancja naturalności..

 

Czy podoba wam się ta naturalność? A może wolicie inny typ urody i inne modelki? Odpowiedzcie po obejrzeniu galerii.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska