Nagie dziewczyny i enerdowskie klasyki – kalendarz IFA Erotica 2017

2016-12-16
Nagie dziewczyny i enerdowskie klasyki – kalendarz IFA Erotica 2017

Wyprodukowane w NRD pojazdy nigdy jeszcze nie prezentowały się tak pięknie!

Z pewnością wielu z Was kojarzy markę IFA – był to państwowy konglomerat zajmujący się produkcją pojazdów mechanicznych w Niemieckiej Republice Demokratycznej. IFA produkowała rowery, motocykle, samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Jej dziełem są chociażby Trabant, Wartburg oraz bardzo popularne niegdyś w naszym kraju jednoślady – MZ oraz Simson.

 

Teraz klasyki z NRD powracają w niezwykle interesującym wydaniu za sprawą fotografa Andre Großa i jego kalendarza. Jednak z racji tego, że samochody (nawet te najładniejsze i kultowe) same w sobie są interesujące głównie dla fanów motoryzacji, to w tym przypadku towarzyszą im piękne dziewczyny. Niekoniecznie ubrane.

 

 

Kalendarz powstał w zaledwie 2000 egzemplarzach i można go było kupić na niemieckim Amazonie. No właśnie, można było – w chwili obecnej produkt widnieje jako niedostępny. A jeśli piękne dziewczyny w towarzystwie wschodnioniemieckich klasyków niekoniecznie do Was trafiają, to może kalendarz o motywie przewodnim Dziewczyny z karpiami zainteresuje Was w większym stopniu. A w pamięci nadal mamy również kalendarz z dziewczynami, którym towarzyszą… trumny.

 

fotografie: Andre Groß

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska