Dziewczyny z okładek jugosłowiańskich magazynów komputerowych

2017-01-09
Dziewczyny z okładek jugosłowiańskich magazynów komputerowych

Słowo „računari” w języku serbskim oznacza po prostu „komputery”. Taki tytuł nosiło czasopismo poświęcone tej tematyce, które w latach 90. było wydawane w byłej Jugosławii. Jego twórcy wiedzieli, jak zainteresować czytelnika…

Nic nie starzeje się tak szybko, jak technologia. Gdy sięgamy do archiwalnych numerów PLAYBOYA, trudno nam się nie uśmiechnąć na widok artykułów o „potężnych” komputerach, z dyskami o pojemności kilkuset megabajtów, lub tych wychwalających zalety nowoczesnych wówczas odtwarzaczy VHS. W tej materii początek lat 90. to już prawdziwa prehistoria.

 

Sprzęty, o których pisali redaktorzy pism komputerowych ponad 20 lat temu, to dziś eksponaty muzealne (w przeciwieństwie do tych, o których mowa w pewnej reklamie telewizyjnej). Jednakże okładki poszczególnych numerów wspomnianego czasopisma Računari zdecydowanie wyróżniają się na tle innych pism z tej branży. Jego twórcy postanowili bowiem skłonić potencjalnego klienta zdjęciem pięknej dziewczyny na okładce. Oczywiście w odpowiednim dla tematyki pisma anturażu.

 

 

A jeśli lubicie klimaty retro, polecamy rzucić okiem na kalendarz z pięknymi dziewczynami, którym towarzyszą enerdowskie klasyki motoryzacyjne.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska