Modelka PLAYBOYA narozrabiała: skandal w Nowej Zelandii

2017-05-04
Modelka PLAYBOYA narozrabiała: skandal w Nowej Zelandii

Yaylene Cook to modelka PLAYBOYA, która wzięła udział w sesji dla magazynu w Nowej Zelandii. Całkiem nago pozowała na górze Taranaki. Wszystko byłoby ok, tyle tylko, że to święta góra Maorysów.

Yaylene ma na Instagramie 300 tys. fanów. Niedawno wrzuciła zdjęcie z sesji. Stoi na nim nago, a popis brzmi: „To była najtrudniejsza rzecz, jaką zrobiłam”.

 

Maorysi, rdzenna ludność Nowej Zelandii, dostali szału. Taranaki, zwana również górą Egmont (tak ją nazwali Brytyjczycy) jest świętym wulkanem. Samo wspinanie się na nią jest niestosowne, a co dopiero fotografowanie, w dodatku nago.

 

View this post on Instagram

WE DID IT!! This was BY FAR the hardest thing I have ever done! Both mentally and physically. 2 minutes out of the car park I was already hurting, sweating and ready to turn back 😂 But it's amazing what you can accomplish with the encouragement and support of your partner! I could not have done this without you babe @thejoshshaw! • 🏔 Mount Taranaki Summit 🔭 9000ft ❄️ -11'C/35km winds 🏃🏻‍♀️ 12.6km (1.6km elevation) ⏰ 2am - 6.30pm (12hr hike time) • This climb has forever changed me. I proved just how far I could push myself and I am truely proud of my accomplishment. This mountain was steep, rugged, ever changing and just pure brutal! Safe to say, I will never do it again 😅

A post shared by @ jaylenecook_ on

 

W wywiadzie udzielonym BBC Dennis Ngawhare, rzecznik plemienia Maorysów, powiedział: „To trochę tak, jakby ktoś się rozebrał, wszedł do Bazyliki Św. Piotra i zaczął sobie robić zdjęcia. Ta góra jest dla nas świętym miejscem”.

 

Yaylene Cook jest Nowozelandką. Postanowiła nie przepraszać i nie usuwać zdjęcia ze swojego profilu. Twierdzi, że zasięgnęła wcześniej opinii i według niej nie zrobiła nic złego. Sprawa będzie miała więc swój ciąg dalszy.

 

Maorysi czczą przyrodę. Niedawno po raz pierwszy w historii sąd przyznał jednej z nowozelandzkich rzek osobowość prawną, uznając kult, jakim darzą ją Maorysi. Rdzenni mieszkańcy kraju walczyli o to od ponad 100 lat.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska