Modelka PLAYBOYA narozrabiała: skandal w Nowej Zelandii

2017-05-04
Modelka PLAYBOYA narozrabiała: skandal w Nowej Zelandii

Yaylene Cook to modelka PLAYBOYA, która wzięła udział w sesji dla magazynu w Nowej Zelandii. Całkiem nago pozowała na górze Taranaki. Wszystko byłoby ok, tyle tylko, że to święta góra Maorysów.

Yaylene ma na Instagramie 300 tys. fanów. Niedawno wrzuciła zdjęcie z sesji. Stoi na nim nago, a popis brzmi: „To była najtrudniejsza rzecz, jaką zrobiłam”.

 

Maorysi, rdzenna ludność Nowej Zelandii, dostali szału. Taranaki, zwana również górą Egmont (tak ją nazwali Brytyjczycy) jest świętym wulkanem. Samo wspinanie się na nią jest niestosowne, a co dopiero fotografowanie, w dodatku nago.

 

 

W wywiadzie udzielonym BBC Dennis Ngawhare, rzecznik plemienia Maorysów, powiedział: „To trochę tak, jakby ktoś się rozebrał, wszedł do Bazyliki Św. Piotra i zaczął sobie robić zdjęcia. Ta góra jest dla nas świętym miejscem”.

 

Yaylene Cook jest Nowozelandką. Postanowiła nie przepraszać i nie usuwać zdjęcia ze swojego profilu. Twierdzi, że zasięgnęła wcześniej opinii i według niej nie zrobiła nic złego. Sprawa będzie miała więc swój ciąg dalszy.

 

Maorysi czczą przyrodę. Niedawno po raz pierwszy w historii sąd przyznał jednej z nowozelandzkich rzek osobowość prawną, uznając kult, jakim darzą ją Maorysi. Rdzenni mieszkańcy kraju walczyli o to od ponad 100 lat.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska