Sprawdź, jaki masz fetysz?

Sprawdź, jaki masz fetysz?

Jeśli na widok tych jakiegoś zdjęcia oczy ci się zaświecą, a serce zacznie mocniej bić - wiedz, że właśnie znalazłeś nazwę na swój fetysz. To (w większości przypadków) nic złego. Przecież, jak śpiewano przed laty "każdy ma jakiegoś bzika".

Słowo „fetysz” ma religijny rodowód – był to obiekt o magicznej mocy, w okół którego odczyniano rytuały. Jest nawet taka publikacja z połowy XVIII wieku pt. „O kulcie fetyszów”, choć jej treść znacząco różni się od naszego zestawienia.

Fetysz to rodzaj parafilii (nie kojarzyć z parafią!) seksualnej, czyli pewnej dewiacji, odchylenia od społecznej normy. Zazwyczaj jest niegroźny i spokojnie można z nim żyć. Naukowcy są zgodni, że fetyszów nie trzeba leczyć do momentu, gdy nie robimy nim komuś krzywdy. Jeśli kręcą kogoś kobiety bez nóg – jego sprawa. Jeśli kręcą kogoś kobiety bez nóg, więc zdrowym kobietom te nogi odcina – wówczas to już sprawa prokuratora.

Problem może pojawić się wówczas, gdy naszego fetyszu nie chce podzielać kochanka. Że nie jest zachwycona pomysłem zauważysz, gdy po propozycji w stylu „a może zaszczekasz jak pies” wybiega z twojej sypialni z krzykiem (i nie jest to szczekanie), a na mieście wyzywają cię od „zboczeńców”.

Postanowiliśmy zebrać w jedno zestawienie wszystkie fetysze, z którymi boryka się część męskiej populacji. Wiemy, że seksuolodzy mogą się oburzyć, bo są jednak jakieś różnice między dewiacją a parafilią, te dzielą się jeszcze na kolejne grupy i podgrupy. Ale o tym to niech już rozmawiają na konferencjach medycznych.

fot. główne: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska