Poznań oparł się politycznej poprawności – piękne dziewczyny na Motorshow 2018

2018-04-05
Poznań oparł się politycznej poprawności – piękne dziewczyny na Motorshow 2018

Playboy.pl jest dziś na poznańskim Motorshow. Z satysfakcją odnotowujemy, że na targach nie zabrakło przepięknych hostess. Seksowne dziewczyny znaleźliśmy na wszystkich niemal stoiskach. Dowód w galerii!

Jeszcze niedawno baliśmy się, że hostessy znikną ze wszystkich salonów motoryzacyjnych. Że będzie to decyzja poprawnych politycznie centrali firm, ulokowanych we Francji, Niemczech, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Tymczasem Poznań oparł się trendowi. Hostessy na targach w Poznaniu (6-8 kwietnia, dzień prasowy miał miejsce 5 kwietnia) zostały.

Tymczasem przykłady poprzednich „ofiar” ruchu #metoo, czyli walki z molestowaniem, nagabywaniem i nierównym traktowaniem płci.

- Formuła 1 (konkretnie właściciel: Liberty Media) zdecydowała, że z paddocków znikną grid girls, modelki, które „ozdabiały” weekendy Grand Prix. Trzymały parasolki nad bolidami, przechadzały się po torach, pełniły rolę hostess. Grid girls zostały zastąpione przez grid kids – dzieciaki będące adeptami motorsportu. Ogromna większość grid girls postanowiła zaprotestować, ale nieskutecznie.

- Targi motoryzacyjne, z targami w Genewie na czele. Na stoiskach wystawienniczych koncernów, przy nowych autach, zawsze pojawiały się piękne modelki. Nie były ubrane skąpo, raczej w wieczorowe suknie. Pozowały do zdjęć i wdzięczyły się do obiektywów. Jeszcze nie wszystkie firmy zrezygnowały z tych kobiet, ale na ostatnich targach było ich niewiele (wycofały je m.in. Toyota, grupa Fiata, Francuzi z PSA, Renault-Nissan). Poznań powiedział stop!

- We Francji zostało zakazane gwizdanie, proszenie o numer telefonu, komentowanie wyglądu kobiet na ulicy. Kary wynoszą od 90 do 750 euro. Grupa wpływowych kobiet (z Catherine Denevue na czele) zaprotestowała przeciwko temu, oświadczając w liście „pozwólcie mężczyznom podrywać kobiety”.

- Islandia ustanowiła zakaz nierównego wynagradzania kobiet i mężczyzn.

Co dalej z #metoo?

Jak sami widzicie, sporo się stało od czasu wybuchu skandalu z molestującym Harvey’em Weinsteinem (dało to początek #metoo).

Teraz zastanawiamy się, co jeszcze nas czeka w przyszłości, przynajmniej w "męskim" świecie sportu i motoryzacji. Politycznej poprawności oparły się targi w Poznaniu i żużlowe GP. Pytanie co z ring girls, czyli ślicznotki będące ozdobnikami gali MMA. Czy kwestią czasu jest rozstanie się z modelkami innych serii motorsportowych (na czele z Moto GP). Seksistowski pomysł byłego szefa FIVB (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej) Meksykanina Rubena Acosty, by kobiety grały w spodenkach przypominających bikini, też się na pewno nie uchowa.

Przyszłość poznamy wkrótce. Tymczasem cieszymy się, że w Poznaniu jest jak jest.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska