To najdziwniejsza sesja dla PLAYBOYA: jej autorem jest Salvador Dali

2018-06-01
To najdziwniejsza sesja dla PLAYBOYA: jej autorem jest Salvador Dali

W grudniu 1974 roku ukazała się jedna z najdziwniejszych, najdroższych i najgłośniejszych sesji z nagimi kobietami, jaka została opublikowana w PLAYBOYU. Jej autorem był nie kto inny, jak sam Salvador Dali.

By wykonać swoją sesję zdjęciową dla magazynu PLAYBOY, Salvador Dali, długoletni fotograf PLAYBOYA Pompeo Posar i stadko króliczków oraz gigantyczne jajo udali się do Cadaqués, nadmorskiego miasteczka w Hiszpanii, w pobliżu miejsca, gdzie Dali mieszkał (w Port Lligat, małej wiosce na zatoka obok miasta).
Wydarzenie to wywróciło senną wioskę do góry nogami. Miejscowi wielbiciele Dali’ego czekali poza domem, aby móc oddać hołd surrealiście, wielokrotnie wykrzykując słowa: „Mistrzu! Mistrzu!”. Zwłaszcza wtedy, gdy Dali opuszczał rezydencję, aby iść do pracy, towarzyszył mu hałas tłumów.

Ściśle współpracując z Posarem, Dali stworzył kilka szkiców swojej wizji sesji. Zawierały gigantyczne jajo, równie dziewnego dużego węża, różne kolaże, które przewijały się od butelki Coca-Coli po architekturę w stylu renesansowym, no i oczywiście króliczki.

Dali miał wówczas 69 lat i prowadził sesję jak mistrz, którym był. Mieszkańcy Cadaqués obserwowali każdy ruch artysty ze wzgórz otaczających jej lokalizację.

Ostateczne zdjęcia okazały się być zgodne z prowokującym stylem Dali’ego. Są niesamowicie dziwaczne. Sama sesja pojawiła się grudniowym numerze PLAYBOYA z 1974 roku.

Jak sam artysta skomentował sesje? „Znaczenie mojej pracy jest motywacją najczystszą – to pieniądze. To, co zrobiłem dla Playboya, jest bardzo dobre, a płatność równała się zadaniu” – powiedział Salvador Dali o współpracy z PLAYBOYEM.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska