Lesbijki mają więcej orgazmów: uczmy się od nich

2019-02-12
Lesbijki mają więcej orgazmów: uczmy się od nich

Prace ręczne i językowe są kluczowe, te właśnie powinniśmy skopiować od lesbijek. Bo to właśnie one przeżywają najwięcej orgazmów.

Z badań kilku zespołów naukowców wynika, że jeśli chodzi o kobiety, to najbardziej satysfakcjonujący seks mają te, które kochają się ze sobą.

Homoseksualne panie, nawet jeśli chodzą do łóżka rzadziej, to i tak kończą miesiąc lepszymi statystykami niż heteroseksualne. Plus mają więcej orgazmów.

Lesbijki mają więcej

Wnikliwą analizą fenomenu zajęli się naukowcy z Champman University w Kalifornii. Wzięli pod lupę życie seksualne setek kobiet w wieku od 18. do 65. roku życia. Wyszło na jaw, że panie heteroseksualne osiągają orgazm w 65 proc. przypadków, panie biseksualne w 66 proc., a lesbijki w 86 proc. Różnica aż 20 proc.!

Identyczne badanie zostało potwierdzone przez innych naukowców, którzy opublikowali raport w "Journal of Sexual Medicine". Przepytano 6151 przedstawicieli obu płci w wieku 21-65 lat, z czego wyodrębniono grupę 2850 singli: 1353 kobiety i 1497 mężczyzn. Ankietowani mieli ocenić procentowy udział orgazmów podczas wszystkich zbliżeń seksualnych w skali 0-100.

Faceci heteroseksualni pochwalili się wynikiem 85,5 proc., homoseksualni niewiele gorszym – 84,7 proc., zaś biseksualni najsłabszym – 77,6 proc.

Uczmy się od pań

Kobiecy orgazm, jak wiemy, jest trudniejszy do wypracowania i bardziej czasochłonny – stąd wyniki wypadły gorzej. Kobiety uprawiające seks z facetami szczytowały w 61,6 proc. zbliżeń, biseksualne w 58 proc. sytuacji. Lesbijki zaś, mają się wśród bzykających się kobiet najlepiej – osiągnęły skuteczność na poziomie 74,7 proc.

Naukowcy obstawiają, że spowodowane jest tym, że kobiety znają swoje ciała najlepiej, więc wiedzą, jak zaspokoić inną dziewczynę. Kolejnym wytłumaczeniem jest mniejsze skrępowanie własną cielesnością w obecności innych pań. Dziewczyny narażone są na krytykę i oceny panów, stąd niepewność siebie i swoich kształtów, gdy ubrania lądują już obok łóżka.

No właśnie, takie są dane, a teraz wnioski. I my - mężczyźni - powinniśmy wbić je sobie do głowy, bo za bardzo jesteśmy skupieni na sobie, jak się okazuje.

"Lesbijki dłużej się kochają, częściej uprawiają seks oralny, który jest skuteczniejszą metodą na orgazm. Więcej czasu poświęcają na pieszczoty, dotykanie, stymulacje w różny sposób. Sam stosunek seksualny nie jest centrum ich życia seksualnego" - czytamy w podsumowaniu raportu badaczy z Kalifornii.

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska