Amerykańska blogerka: Devin Brugman

2016-10-12
Amerykańska blogerka: Devin Brugman

W dzisiejszych czasach najważniejsza jest wąska specjalizacja. Swoje powołanie odkryła poszukując jej Devin Brugman. Postanowiła zostać ekspertką od jednej części garderoby, bikini.

Devin Brugman jest Amerykanką, blogerką i modelką. W tej kolejności: najpierw blogerką, dopiero potem modelką. Zaczęła pozować do zdjęć, po czym umieszczała je na Instagramie. W pewnej chwili zdecydowała, że rozmienianie się na drobne nie ma sensu. Skupiła się wyłącznie na opisywaniu dwuczęściowego stroju kąpielowego, czyli bikini.


 

Devin Brugman ma potężnych sprzymierzeńców sprzymierzeńców w swojej pracy: to jej dwie kształtne piersi o sporych rozmiarach. Dzięki nim prezentuje się w bikini tak, jak chciałaby każda kobieta. Dostrzegły to firmy produkujące odzież, nie tylko kostiumy kąpielowe. Devin jest teraz zasypywana nowościami. Codziennie robi sobie zdjęcia w jednym bikini, recenzje umieszcza na blogu (A bikini a day). Dodaje filmiki. Trudno powiedzieć, czy jej pracę doceniają bardziej kobiety, czy mężczyźni.

 

Można się spodziewać, że za sławą i szacunkiem przyjdą pierwsze kontrakty reklamowe. Liczymy na to i trzymamy za Devin kciuki.

 

W tym miejscu warto wspomnieć o historii bikini. Ten rodzaj dwuczęściowego (figi i biustonosz) kostiumu pojawił się po raz pierwszy w 5 lipca 1946 roku. W pływalni Molitor pokazał go projektant Louis Reard, pod nazwą "Bikini" właśnie. Odważną modelką, która go zaprezentowała, była Micheline Bernardini.

 

Jednak spory co do oryginalnego pochodzenia tego typu kostiumu nie ustają. 3 miesiące wcześniej podobny kostium nazwany „Atome” zaprezentował Jacques Heim. Zresztą dwuczęściowe kostiumy nosiły już Rzymianki, czego dowód znaleźć można na starożytnych freskach.

 

Nazwa „Bikini” została nadana odzieży na cześć atolu w archipelagu Wysp Marshalla, na którym Amerykanie dokonywali prób z bronią jądrową. Cały świat o tym mówił, a mimo to twórca bikini powiedział, że stworzy coś, o czym ludzie będą mówili jeszcze chętniej. Ta zapowiedź wydawała się buńczuczna, ale się spełniła.

 

Początkowo bikini było noszone tylko we Francji. W Hiszpanii było zakazane, do Stanów Zjednoczonych dotarło na dobre w latach 60. W rozpropagowaniu bikini za Wielką Wodą pomógł film „I Bóg stworzył kobietę” Rogera Vadima z 1957 roku z Brigitte Bardot w roli głównej.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska