Ford świątecznie "wycisza" teściową: to działa!

2016-12-22
Ford świątecznie "wycisza" teściową: to działa!

Święta i wizyty teściów w twoim domu mogą być bardzo stresujące. Gorzej, gdy te dwa wydarzenia zbiegają się w czasie. Ford przekonuje, że wie, jak "wyciszyć" teściową lub teścia!

Z najnowszej ankiety przeprowadzonej na zlecenie Forda wynika, że większość respondentów uznaje wizyty teściów w Święta Bożego Narodzenia za uciążliwe. Najgorszym nawykiem teściów jest gadatliwość, co potwierdza 1 na 5 ankietowanych, a na kolejnych miejscach respondenci umieścili zbyt głośne mówienie oraz wyrażanie krytycznych opinii na temat umiejętności rodzicielskich swoich dorosłych dzieci. Nic więc dziwnego, że w tym świątecznym okresie dochodzi do największej liczby rozwodów.

A co, jeśli udałoby się zagłuszyć gadanie i narzekanie teściów, korzystając z tego samego systemu aktywnego redukowania hałasu, który jest stosowany w wielu słuchawkach, ale bez potrzeby zakładania tychże słuchawek. Ford uważa, że w ciągu najbliższych 5-10 lat będziemy mogli wybrać co - a przede wszystkim kogo - chcemy słuchać.

- Wystarczy umieścić mikrofony i głośniki w odpowiednich miejscach, a dzięki systemowi aktywnego redukowania hałasu będzie można zdecydować, którą osobę chcemy słyszeć, a której nie - tłumaczy dr Ralf Heinrichs, ekspert Forda ds. dźwięku. - Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się po zakończeniu świątecznej kolacji, gdy najedzeni domownicy - i często również znajdujący się pod wpływem alkoholu - przystąpią do entuzjastycznych rozmów przeradzających się w kłótnie. W takiej sytuacji dobrze będzie rozsiąść się w fotelu z systemem redukowania hałasu zintegrowanym w zagłówku.

 

 

System aktywnego redukowania hałasu, który nie wymaga stosowania słuchawek, jest już wykorzystywany w samochodach Forda. Rozwiązanie to wykrywa niepożądane hałasy poprzez mikrofony umieszczone ponad głowami kierowcy i pasażera i niweluje je za pomocą fal dźwiękowych w przeciwfazie, które są generowane przez system audio samochodu i wzmacniacze.

Kolejnym etapem rozwoju tej technologii będzie stworzenie osobistych stref audio. Dzięki mikrofonom i wzmacniaczom zlokalizowanym w zagłówkach, podróżujący mogliby rozmawiać przez telefon, słuchać muzyki lub oglądać telewizję, nie przeszkadzając innym pasażerom. W takim przypadku nie będzie również konieczności zakładania na głowę słuchawek.

Ze wspomnianej na początku ankiety zleconej przez Forda wynika, że Święta spędzone z teściami bardziej dają się we znaki kobietom, niż mężczyznom. Jedna na trzy ankietowane wolałaby uniknąć spotkania lub przynajmniej skrócić jego czas. Sposoby na uniknięcie kontaktu z teściami to m.in. przedłużanie zmywania naczyń, symulowanie choroby lub udawanie zapracowanego.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska