Słynny napis „Hollywood” zmienił się w „Hollyweed”

2017-01-02
Słynny napis „Hollywood” zmienił się w „Hollyweed”

Nie wątpimy, że świetnie bawiliście się w sylwestrową noc. Pomyślcie jednak, że dokładnie wtedy, kiedy wy otwieraliście szampana, ktoś zamieniał dobrze znany na całym świecie napis „Hollywood” w „Hollyweed” (po polsku: „Święte zioło”). I kto spędził Sylwestra lepiej?

Kiedy mieszkańcy Los Angeles skacowani wstawali z łóżek w noworoczny poranek, ich oczom ukazał się niecodzienny widok. Znajdujący się na okolicznych wzgórzach napis „Hollywood” został w nocy lekko zmodyfikowany. Lekko, ale znacząco. Zamiast „Hollywood” mieszkańcy miasta ujrzeli „Hollyweed”.

 

 

Jak podał serwis internetowy „Los Angeles Timesa” kamery zdołały zarejestrować zamaskowanego osobnika wspinającego się w sylwestrowa noc w stronę słynnego napisu. To pewnie on jest odpowiedzialny za powieszenie na literach czarnych i białych płacht, które z dwóch „o” zrobiły dwa „e” i na kilka godzin odmieniły napis. Mamy nadzieję, że jest z tego dumny. My jesteśmy dumni, że nie doszło do aktu wandalizmu, bo litery trwale nie ucierpiały.

  

Co ciekawe, do podobnego incydentu doszło już po raz drugi. Pierwszy raz taki sam numer zdarzył się dokładnie 40 lat wcześniej, w sylwestra 2016/2017. Była to reakcja na liberalizację obowiązujących w Kalifornii przepisów dotyczących marihuany. Ostatnio doszło do kolejnego złagodzenia. W referendum Kalifornijczycy zadecydowali o tym, że będą mogli legalnie używać marihuany do celów rekreacyjnych. Nietrudno się domyślić, że sylwestrowy incydent na pewno miał z tym bezpośredni związek. Krótko mówiąc – wygląda na to, że mieszkańcy Los Angeles świętują!

 

fot. Twitter

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska