Manekin Challenge według astronautów z NASA

2017-01-02
Manekin Challenge według astronautów z NASA

Kojarzycie Manekin Challenge? Chodzi internetową zabawę, która polega na tym, że ludzie publikują w mediach społecznościowych filmy, na których udają manekiny. Bawili się w to piłkarze reprezentacji Anglii i Hiszpanii, Adele, Cristiano Ronaldo, Beyonce czy nawet Hillary Clinton. Z pewnością jednak nikt nie zrobił tego lepiej niż astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w skrócie MSK.

Oglądaliście 2001: Odyseję kosmiczną? Jeśli tak to dobrze wiecie, że przebywanie w przestrzeni kosmicznej może równać się przeraźliwej nudzie. W porządku, żarty żartami, ale kosmonauci znajdujący się obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej chyba rzeczywiście trochę się nudzą, bo postanowili wziąć udział w internetowej zabawie typu Challenge (patrz np.: One Finger Challenge). A konkretnie: Manekin Challenge. Wyszło efektownie, bo taka już jest przestrzeń kosmiczna, że większość rzeczy w niej wydaje się ciekawsza niż na Ziemi. Ale także dlatego, że w tym akurat przypadku rzeczywiście było trochę trudniej niż na naszej planecie. Bo rzeczywiście trudno pozostać bez ruchu w stanie nieważkości. Wyglądało to tak:

 

 

 

Film po raz pierwszy pokazał na Twitterze jeden z biorących w nim udział astronautów zatrudnionych przez NASA, a konkretnie Francuz Thomas Pesquet. Był 29 stycznia, załoga pewnie czekała już na imprezę sylwestrową w przestrzeni kosmicznej. I tak oczekując postanowili wziąć udział w Manekin Challenge. Wyszło, no cóż, efektownie! Choć może też nieco niepokojąco...

 

Podoba wam się to, co zrobiła załoga MSK? W takim razie na pewno chcecie wiedzieć, że panowie naprawdę lubią robić podobne numery a później publikować je w internecie. Najbardziej w pamięć internautów zapadł numer z gorylem. Jeśli nie kojarzycie – koniecznie sprawdźcie. Żeby daleko nie szukać: najlepiej poniżej!

 

 

A jeśli chcecie zobaczyć jeszcze coś ciekawego związanego z brakiem grawitacji – przypominamy o pewnej sesji zdjęciowej Kate Upton.

 

fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska