Zombie apokalipsa będzie błyskawiczna. Są nowe badania!

2017-01-09
Zombie apokalipsa będzie błyskawiczna. Są nowe badania!

Studenci Uniwersytetu w Leiceseter obliczyli (naukowo), jak długo będzie trwała apokalipsa zombie, aż do totalnej zagłady ludzkości. Okazuje się, że niezbyt długo...

Wszystko da się naukowo zmierzyć. Poziom zadowolenia z życia, nastroje inwestorów, poczucie humoru. Rzeczy wydawałoby się niemierzalne. Z tego założenia wyszli młodzi z Leicester (nota bene, czyta się to „Lester”) i postanowili obliczyć, jak długo będzie trwała apokalipsa zombie, gdy już do niej dojdzie. No bo że kiedyś dojdzie, to chyba wiadomo...

 

Wyszło im, że w ciągu 100 dni od pierwszego ataku na świecie pozostałoby 273 osoby. Studenci użyli modelu SIR, którym naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia obliczają szybkość rozchodzenia się epidemii w realnym świecie.

 

„Naszym założeniem było, że każdego dnia jeden zombie atakuje skutecznie jednego człowieka. Liczba zombie wzrasta, liczba ludzi maleje, przy czym dzieje się to coraz szybciej. W pewnym momencie dynamika ataku maleje, bo ludzi jest już naprawdę niewielu. Ale sytuacja jest przesądzona” wyjaśniają autorzy badania w bardzo długiej i okraszonej przykładami obliczeń publikacji „A Zombie Epidemic”.

 

Badacze zanegowali możliwość zorganizowania się ludzi. Uznali, że przed hordami zombie nie ma skutecznej możliwości obrony. Fani „The Walking Dead” zapewne mają na ten temat inne zdanie, ale studentów z Leicester to serial nie przekonał.

 

Przypomnijmy dla porządku, że istnieją dwa rodzaje zombie. Jedne znamy z „The World War Z” i „The Last of Us”: są bardzo szybkie. Z kolei te z „The Walking Dead” nie poruszają się błyskawicznie. Wydaje nam się, że to które zombie zaatakowałyby ludzkość, mogłoby mieć decydujący wpływ na szybkość postępu zombie apokalipsy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska