Zalety i wady masturbacji w pracy

2017-01-12
Zalety i wady masturbacji w pracy

Pierwszą reakcją wielu po przeczytaniu tego tytułu będzie zapewne coś w stylu „Że co?!”, ewentualnie uzupełnione odpowiednim, nie do końca cenzuralnym przerywnikiem.

To, co jednak w pierwszej chwili wydaje się całkowicie niedorzeczne, stało się tematem zainteresowania naukowców z Wielkiej Brytanii. Psycholog Mark Sergeant, na co dzień pracownik Uniwersytetu Nottingham Trent jest zdania, że przerwa w pracy przeznaczona na masturbację może mieć bardzo dobry wpływ na naszą efektywność, a także „być znakomitą formą nagrody przyznawanej samemu sobie za dobrą pracę”.

 

Z Sergeantem zgadza się jego kolega po fachu, Cliff Arnall, który dodaje, że wprowadzenie w firmach polityki masturbacyjnej (sami przyznacie, że brzmi to niesamowicie) spowodowałoby „większe skupienie, zmniejszony poziom agresji, większą produktywność oraz więcej uśmiechu”. Doktor Arnall dodaje przy tym, że kiepskim pomysłem jest jednoczesne fantazjowanie o koleżankach z pracy. Jeśli więc zdarza Wam się podczas tej niezwykle osobistej czynności myśleć o uroczej koleżance z księgowości, lepiej przestańcie. Jedno lub drugie. Dlaczego naukowiec odradza to rozwiązanie? Ponieważ może to skutkować „upośledzeniem poznawczym”. Brzmi groźnie, więc lepiej dać sobie spokój.

 

Jeśli przemawia do Was naukowa argumentacja brytyjskich naukowców, radzimy przede wszystkim podejść do tematu możliwie jak najdyskretniej. Nie przychodzi nam do głowy ani jedna osoba, która chciałaby z sąsiedniej kabiny usłyszeć jednoznaczne odgłosy świadczące o wykonywaniu tej konkretnej czynności.

 

foto: lolostock / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska