Zegarek z San Escobar wciąż do kupienia. Cena rośnie!

2017-01-20
Zegarek z San Escobar wciąż do kupienia. Cena rośnie!

Lapsus językowy polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego odbił się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale niemalże na całym świecie. Doczekał się wielu uszczypliwych komentarzy oraz memów. Jednakże chyba nikt nie spodziewał się, że pojawi się także zegarek z San Escobar.

Dlatego z pewnością można podziwiać refleks i szybkość z jaką zareagował polski producent zegarków Balticus, a do tego jak rewelacyjnie wpisał się w opcję pomocy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jedyny model Balticus San Escobar pojawił się na specjalną okazję - licytację na rzecz WOŚP.

 

Jak zaznaczył producent zegarków, tak szybkie wykonanie tarczy jest wynikiem pomocy współpracowników firmy. Bartosza Knop, właściciel firmy, opowiada jak zrodziła się idea stworzenia tego niecodziennego i unikatowego modelu:

 

„Projekt Balticus San Escobar powstał zupełnie spontanicznie. Zaczęło się od żartobliwego projektu nadesłanego na maila przez Daniela Paruszewskiego, użytkownika forum KMZiZ (to było we czwartek wieczorem – 12 stycznia). Uzyskałem zgodę na używanie projektu i tak trafił na Facebooka (piątek rano), ale w tym momencie to miał być tylko żartobliwy post.

 

 

Wzbudził jednak zainteresowanie, sporo komentarzy, a ja byłem w drodze na spotkanie w Częstochowie w sprawie nowego punktu sprzedaży, gdzie będą także oferowane zegarki Balticus. Jadąc usłyszałem informację, iż na WOŚP można wylicytować obywatelstwo San Escobar i wtedy zapaliło mi się światełko! A dlaczego by nie zaoferować zegarka? Potem był szybki telefon do Piotra Ogrodowicza - zegarmistrza w Gdyni - „Piotr jest sprawa - dasz radę zrobić na wczoraj tarczę do San Escobar?”. W przeciągu kilku godzin powstała tarcza! Jestem bardzo wdzięczny, że mam szansę pracować z tak pozytywnie zakręconymi ludźmi, robiącymi takie szalone rzeczy zupełnie bezinteresownie.

 

Może tarcza nie jest idealna, ale nie o to w tym projekcie chodziło, zresztą dlatego dokładamy oryginalną tarczę od modelu Gwiezdny Pył, na bazie którego wykonano model San Escobar.

 

 

W piątek wieczorem odebrałem zegarek, nie miałem specjalnie nawet czasu, aby zrobić piękne, nawet dobre zdjęcia, w sobotę wymyślaliśmy opis zegarka na aukcję WOŚP - a i to nie było łatwe!

 

Liczymy na duże zainteresowanie, bo w końcu nie chodzi o nic innego jak pomaganie, chcemy pokazać że ta cała akcja ma sens, ma sens ponad jakimikolwiek podziałami".

 

Ta bardzo ciekawa aktywność promująca zegarki jako takie i oczywiście markę Balticus, a także wspierająca szlachetne wydarzenie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Aukcja na portalu Allegro wciąż trwa i można zobaczyć ją tutaj. Cena zegarka wciąż rośnie!

 

Źródło: Zegarkiipasja.pl

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska