20 milionów dolarów w łóżku

2017-01-25
20 milionów dolarów w łóżku

Policjanci ze Stanów Zjednoczonych nie mają łatwo z przestępcami. To co im najbardziej doskwiera to zaskoczenie. Bandyci potrafią ich wprawić w groźne dla zdrowia osłupienie, tak jak ostatnio pewien Brazylijczyk.

Cała akcja miała miejsce w Massachusetts. Do wynajętego przez poszukiwanego przestępcę mieszkania wkroczył oddział specjalny. Nikogo w nim nie było, zatem funkcjonariusze przystąpili do przeszukania. Pod materacem łóżka znaleźli... 20 milionów dolarów w gotówce.

 

Cała akcja wymierzona była w Brazylijczyka, który nazywa się Cleber Rene Rizerio Rocha. Podejrzewany jest on o finansowe defraudacje na sumę znacznie wyższą niż odnaleziona gotówka. Mówi się nawet o miliardzie dolarów. W tej chwili policjanci przeszukują kolejne nieruchomości wynajęte przez oszusta.

 

Co dzieje się z taką gotówką po tym jak przestępca zostaje ujęty? Najpierw stanowić będzie dowód rzeczowy w sprawie, ale potem pieniędzmi zajmie się zapewne Fed, który albo je zniszczy albo ponownie wprowadzi do - tym razem legalnego - obrotu.

 

Cleber Rene Rizerio Rocha posiedzi w amerykańskim więzieniu kilkadziesiąt lat. Podobnie jego wspólnicy, którzy są teraz po kolei wyłapywani.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska