Seksownie ubrane kobiety widzimy jako... mądrzejsze!

2017-03-15
Seksownie ubrane kobiety widzimy jako... mądrzejsze!

Inteligencja i seksowny wygląd idą w parze. Im seksowniej tym lepiej. Przynajmniej tak to widzą postronni.

Pewien europoseł popisał się ostatnio stwierdzeniem, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Dostał za to karę finansową i zakaz wypowiadania się jako parlamentarzysta UE przez rok. No i pięknie!

 

Jednak temat kobiecej inteligencji i jej poziomu mimowolnie Janusz Korwin-Mikke przywołał. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej. Okazuje się, że bez względu na rzeczywisty poziom inteligencji, kobiety są postrzegane jako inteligentne, bądź nie, przez pryzmat tego, co na siebie zakładają.

 

Stosowne badania wykonał dr Alfredo Gaitan z Uniwersytetu w Bedfordshire. Okazało się, że kobiety ubrane odważniej, czyli w krótkie spódniczki i góry z dekoltami, są uważane za bardziej inteligentne od tych skromniej ubranych.

 

„Seksowny wygląda odbieramy pozytywnie. Nastroje społeczne zmieniły się w tej sprawie” - skomentował dr Gaitan w wywiadzie dla „The Independent”.

 

Drogie panie, które to czytacie, jeśli do waszej niewątpliwej inteligencji dołożyć chcecie postrzeganie bycia inteligentnymi, to rozbierajcie się i nie wstydźcie pokazywania swoich atutów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska