Samuel L. Jackson tłumaczy o co chodzi w „Grze o tron”

Samuel L. Jackson tłumaczy o co chodzi w „Grze o tron”

Wiecie o co chodzi w tej całej Grze o tron? Skąd się wzięły smoki i kim właściwie jest ten cały Jon Snow (albo raczej: czy żyje?). Jeśli nie – nie musicie się już dłużej martwić. Samuel L. Jackson wyjaśni wam to wszystko i wiele więcej w niecałe osiem minut!

Zatem jeśli chcecie wreszcie zacząć podążać za międzynarodowym trendem, a nie macie czasu na nadrabianie pięciu minionych sezonów serialu (nawet nie chcę liczyć ile to czasu!) – jest szybsze wyjście. 7 minut i 40 sekund – tylko tyle potrzebuje Samuel L. Jackson, żeby w swoim charakterystycznym stylu wyjaśnić zawiłości fabuły jednego z najpopularniejszych seriali telewizyjnych wszech czasów. Jeden warunek – trzeba znać język angielski, czy właściwie rozumieć prosty angielski, którym często posługuje się czarnoskóry aktor wcielając się w swoje role. Filmik nie jest przetłumaczony na język polski. Zresztą sensowność tego przedsięwzięcia byłaby wątpliwa.

 

No właśnie. Nie trzeba chyba dłużej tłumaczyć, że cała akcja jest przede wszystkim przednim dowcipem. Bo z czym kojarzy wam się Samuel L. Jackson jeśli nie z postaciami, w które wciela się w filmach Quentina Tarantino? Czyli z postaciami wypowiadającymi charakterystyczne monologi, w których słowo „motherfucker” pojawia się częściej niż spójniki. Przykłady dla przypomnienia? Jules Winnfield z kultowego Pulp Fiction (i choćby jego autorska wykładnia biblijnej Księgi Ezechiela!). A nawet ostatni film Tarantino Nienawistna ósemka, w którym aktor obficie korzystał ze swojego niecodziennego daru wymowy.

 

 

Szalony pomysł, żeby to Jackson po swojemu wyłożył fabułę serialowej adaptacji powieści George'a R. R. Martina oczywiście zadziałał. Jak mogłoby być inaczej? A więc jeśli jesteście ciekawi co w fabule serialu robi „this motherfucker”, a co „that guy” – odpalajcie filmik. A jeśli nie jesteście ciekawi, bo Grę o tron pilnie śledzicie – też odpalajcie, bo jest śmiesznie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska