Pijani grają w nogę

Pijani grają w nogę

–To jak gdyby oglądać pijanych, którzy postanowili sobie pograć w nogę – tak skomentował rozgrywki, w RoboCup 2016, internauta. Po Euro roboty, a może przede wszystkim ich twórcy chcieli pokazać, że sztuczna inteligencja nie jest daleko w tyle. Czy im się to udało Oceńcie sami.

Jak widać twórcy humanoidalnych maszyn mają jeszcze nad czym pracować. Rozgrywki, które w tym roku miały miejsce w niemieckim Leipzig, czasami bardziej przypominają coś w rodzaju bójki “ludzkich” sportowców, niż faktyczny mecz.

 

A czym dokładnie jest “RobotCup”? To coroczna impreza na której wszelkiej maści inżynierowie, technicy itd. starają się udowodnić wyższość swoich maszyn, na boisku piłkarskim. W tym roku zawody obchodziły już swoje 20 urodziny i brało w nich udział ponda 3 tys. uczestników

 

RobotCup to oczywiście nie tylko emocje sportowe, impreza jest prawdziwą gratką dla wszystkich którzy interesują się techniką. Podczas jej trwania możemy obejrzeć różnego typu prezentacje, wykłady etc. Organizatorzy dbają o to aby każdy, choć trochę zainteresowany tą tematyką, znalazł coś dla siebie. Nawet dzieci, często naprawdę małe szkraby, nie mogą narzekać na brak atrakcji.

 

Maszyny które “wkrótce” zastąpią ludzi już Widzieliście, fakt materiał był odrobinę tendencyjny. Teraz Obejrzyjcie jak na placu boju radzą sobie innego typu roboty. Tutaj rzecz naprawdę epokowa, po raz pierwszy piłkarze “ze stali” ograli drużynę złożoną z ludzi.

 

Jak Widzieliście rozgrywki na turnieju podzielone są na wiele różnych kategorii, w zależności od typu, czy też np. wielkości występujących maszyn. Co trzeba podkreślić roboty nie są sterowane przez ludzi, to jest już prawdziwa AI rozgrywka. Człowiek ingeruje w nią jedynie za sprawą osoby sędziego.

 

Uważacie może, że finał ostatniego Euro nie stał na najwyższym poziomie? Zobaczcie zatem jak w ostatecznej rozgrywce poradziły sobie roboty najlepszych konstruktorów.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska