Kobieca reprezentacja USA w piłce nożnej przegrała z drużyną piętnastolatków

2017-04-05
Kobieca reprezentacja USA w piłce nożnej przegrała z drużyną piętnastolatków

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych zmierzyły się w meczu towarzyskim z jedną drużyn młodzieżowych akademii klubu FC Dallas. I chociaż wyniki takich meczów teoretycznie nie liczą się do żadnych rankingów, to rezultat poszedł w świat.

O ile męska futbolowa (przepraszam, „soccerowa”) reprezentacja Stanów Zjednoczonych budzi poważny respekt rywali jedynie w swojej konfederacji kontynentalnej, to jej kobiecy odpowiednik może się pochwalić naprawdę konkretnymi osiągnięciami. Kobieca kadra USA należy do najbardziej utytułowanych na świecie – na wszystkich organizowanych jak dotąd Mistrzostwach Świata zajmowały miejsce na podium. Trzykrotnie udało im się sięgnąć po trofeum, raz zajęły drugie miejsce i trzy razy trzecie. Tym bardziej więc dziwi sytuacja, do której doszło podczas zgrupowania przed dwoma meczami towarzyskimi z kadrą Rosji.

 

Amerykanki zagrały bowiem sparing z drużyną do lat piętnastu z akademii klubu FC Dallas. Mecz zakończył się… zwycięstwem chłopców. Reprezentantki Stanów Zjednoczonych dały sobie strzelić aż 5 bramek, same odpowiadając jedynie dwoma trafieniami. Gole dla młodzieżowej drużyny z Dallas strzelili Nathan Hayes (2), Kameron Lacey, Giggs Adames oraz Ivan Juarez. Chociaż to tylko sparing, to jednak trudno uwierzyć w „wyczyn” Amerykanek. Możemy się tylko zastanawiać, jaki byłby wynik, gdyby kobiecej kadrze przyszło się zmierzyć z dorosłą męską drużyną. I to niekoniecznie taką z najwyższej światowej półki… Najprawdopodobniej dla Amerykanek był to wypadek przy pracy, a dziewczyny po prostu zlekceważyły swoich rywali. Bardzo chcielibyśmy w to wierzyć.

 

 

 

foto: instagram.com/alexmorgan13/

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska