Penis dowodem w sądzie?!

2017-05-10
Penis dowodem w sądzie?!

W tym przypadku wyrażenie „chwyt poniżej pasa” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

65-letni Richard Henry Patterson wymyślił najprawdopodobniej najbardziej niedorzeczny sposób na dowiedzenie swojej niewinności przed amerykańskim sądem. Nie wiemy, czy rzeczywiście liczy na to, że tłumaczenie pozwoli mu uniknąć wyroku skazującego, czy po prostu chce zakpić z całego wymiaru sprawiedliwości. Ale po kolei…

 

Patterson został bowiem oskarżony o zabójstwo swojej partnerki, 60-letniej Franciski Marquinez. Kobieta straciła życie pod koniec października 2015 roku i wszystko wskazuje na to, że została uduszona, jednak Patterson przez dwa lata nie chciał zdradzić, jak do tego doszło. Aż do teraz. Trzeba jednak przyznać, że jego linia obrony jest co najmniej kontrowersyjna, a lepiej pasuje słowo „szokująca”.

 

 

Oskarżony stwierdził bowiem, że w tym przypadku winę ponosi jego… ogromny penis, którym kobieta przypadkowo się udusiła, gdy zaspokajała oralnie swojego partnera. Mało tego – dodał, że jeśli sąd nie wierzy mu na słowo, on w każdej chwili jest w stanie zaprezentować im, hmm, domniemane narzędzie zbrodni. Ken Padowitz, który pełni rolę obrońcy Pattersona twierdzi, że jest to kluczowy aspekt całej sprawy i ów „dowód” po prostu musi zostać przestawiony, ponieważ dysponuje on opinią lekarza, który twierdzi, że przedstawiona wersja wydarzeń jest jak najbardziej prawdopodobna.

 

Nawet jeśli sąd zezwoli Pattersonowi na pokazanie przysięgłym oraz sędziemu swojego penisa, to wątpliwe, czy taka linia obrony okaże się skuteczna. Jego sąsiedzi słyszeli, jak dwa dni przed śmiercią kobiety oskarżony wrzeszczał na nią, a także wysłał SMS-a do swojej córki, w którym napisał, że „zrobił coś bardzo złego”. Dodatkowo należy dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy oskarżony o zabójstwo ucieka się do podobnej linii obrony – identycznie było w 2011 roku w przypadku niejakiego Philipa Martinsa. Mężczyzna został skazany na dożywocie.

 

foto: IPGGutenbergUKLtd / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska