Letnie festiwale 2017. Jakie dziewczyny na nich spotkasz?

2017-05-16
Letnie festiwale 2017. Jakie dziewczyny na nich spotkasz?

Sezon letnich festiwali wkrótce się zacznie. Wybierasz się na któryś z nich? Poza atrakcjami muzycznymi czekają na ciebie także inne, również związane z pięknem. Postanowiliśmy przygotować przewodnik po sezonie 2017 uwzględniając nie tylko muzykę, ale też pisząc o płci pięknej.

1. Orange Warsaw Festival – 2-3 czerwca Warszawa – TWK Służewiec

Warszawski festiwal odbędzie się w tym roku już po raz 10. Tym razem na torze wyścigów konnych zagrają Imagine Dragons i Justice. Oczywiście jako gwiazdy największe, bo poza nimi publiczność rozgrzeje jeszcze kilka innych, w tym polskich.

 

Kogo możecie spodziewać się na „Orendżu”? Nieco zmęczonych korporacyjną orką dziewczyn w każdym wieku, ale z przewagą 30-latek. Jeśli pogoda dopisze, co rzadko ma miejsce podczas tego festiwalu, łowy zapewnione. W przeciwnym wypadku przewagę będą mieli ci z was, którzy będą posiadali parasole.

 

2. Impact Festival – 15-17 czerwca Kraków – Tauron Arena

Impreza cykliczna, acz nie umiejscowiona w czasie. Tak naprawdę nazwa festiwal jest nadawana Impactowi nieco na wyrost, bo ta rockowa impreza to zazwyczaj dwa koncerty w ciągu dwóch dni. Wcześniej organizatorzy wybierali Warszawę lub Łódź, tym razem padło na Kraków. Pierwszego dnia zagra Linkin Park, a kolejnego (po dniu przerwy) System Of A Down.

 

Na Impakcie spotkacie fanki rocka w parach i większych grupach, raczej starsze niż młodsze. Łowy trudno na tego typu imprezach rozpocząć, ponieważ większość potencjalnych ofiar porusza się w grupach. Jednak niemal każda grupa ma swoją samotną owcę. Zaczepiać najłatwiej na piwie. Wskazana znajomość twórczości, ponieważ na koncerty nie przychodzi nikt „tak sobie”. Tam będą prawie wyłącznie prawdziwe fanki.

 

3. Open’er Festival – 28 czerwca-1 lipca Gdynia – Lotnisko Kosakowo

Największy, najdroższy, najbardziej spektakularny polski festiwal, który tak naprawdę jest punktem odniesienia dla wszystkich tego typu imprez, nie tylko w kraju. Open’er jest eklektyczny. W tym roku – jak co roku – zagrają artyści nie mający ze sobą nic wspólnego. Wystarczy wymienić Radiohead, Foo Fighters, Mac Miller, czy The Weeknd.

 

Open’er to centralne miejsce podrywu. Początek wakacji, wolność i luz, mnóstwo alkoholu, nadmorskie tereny. Do tego lansiarski charakter imprezy, jak zawsze od lat. Tak jak eklektyczna jest oferta artystyczna, tak i różne na Open’erze można spotkać kobiety. Z grubsza dzielą się na przekonane, że wciąż są młode, 35-40-latki, które przyjechały nad morze wprost z korpo-biurka (laptopa zamykają kilka minut przed ruszeniem w drogę do Gdyni) oraz „młody narybek”, 18-24-letnie dziewczyny, którym najdroższy festiwalowy karnet przysponsorowali rodzice. Wybór ogromny, z obu kategorii.

 

4. Audioriver Festival – 28-30 lipca Płock – plaża nad Wisłą

Kolejna kultowa impreza, przeprowadzana nad Wisłą już po raz 12. W tym roku zagra cała masa speców od elektroniki, z Boys Noize i London Elektricity Big Band na czele.

 

Problem z tego typu imprezami jest taki, że są nieco „zbyt muzyczne”, jak na podryw. To znaczy, że przyjeżdżają na nie prawdziwi fani, którzy chcą naprawdę czegoś posłuchać. To utrudnia dotarcie, ale nie uniemożliwia go oczywiście. Publiczność dominuje młoda, zatem jeśli szukacie żon zmęczonych mężami-nudziarzami, to źle trafiliście.

 

5. Przystanek Woodstock – 3-5 sierpnia Kostrzyn n/Odrą

Darmowa impreza, największa jeśli chodzi o liczbę widzów, wspaniała i specyficzna, jedyna w swoim rodzaju. Miłość, pokój, muzyka, rock’n’roll, przyjaźń. Podziękowanie dla wolontariuszy WOŚP, który w styczniu pobili kolejny rekord. Woodstock odbędzie się przy niemieckiej granicy już po raz 23. a gwiazdy będą w tym roku naprawdę wspaniałe: Archive, House Of Pain, The Exploited i Amon Amarth.

 

Podryw na Woodstocku jest stosunkowo łatwy. Panuje atmosfera hipisowska, nie ma agresji i ciśnienia. Jedynym problemem może być rozpoznanie wieku, ponieważ dominuje publiczność nastoletnia.

 

6. OFF Festival – 4-6 sierpnia Katowice – Dolina Trzech Stawów

Festiwal zorganizowany przez Artura Rojka, jako bardzo awangardowy. Wydawałoby się, że taka impreza nie ma wielkich szans na masową publiczność, ale OFF z roku na rok przyciąga coraz więcej poszukujących. Gwiazdami (o ile tak można powiedzieć o pozostających w alternatywie twórcach) będą Swans, PJ Harvey, Talib Kweli i inni.

 

Paradoksalnie na OFF-ie podryw nie jest trudny. Dominuje wyrobiona publika, która przyjeżdża nieprzypadkowo, na ulubionego artystę. Tyle tylko, że przekrój muzyczny jest tak ogromny, że po wysłuchaniu go wiele dziewczyn nie zalicza po kolei innych wykonawców, tylko trochę się nudzi. No właśnie… A skoro się nudzi, to jest okazja. Wiekowo na OFF-ie podobnie jest jak na Open’erze. Albo pojawiają się tu bardzo młode i buntownicze hipsterki albo kobiety w wieku ich mam, które chciałyby nimi być.

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska