Wpuścił gola z połowy boiska i… uciekł!

2017-06-01
Wpuścił gola z połowy boiska i… uciekł!

Transfer bramkarza Fabio z pewnością nie był najlepszym posunięciem ze strony włodarzy brazylijskiego klubu Figueirense. Jednak tego, co zrobił golkiper, nikt nie mógł się spodziewać.

Figueirense FC to klub, który obecnie występuje w brazylijskiej Serie B. W połowie maja jego szeregi zasilił doświadczony bramkarz Fábio Gonçalves dos Santos, znany po prostu jako Fabio. Debiut 38-latka nastąpił 31 maja, kiedy to Figueirense podejmował drużynę Boa Esporte. Fabio jednak, choćby nie wiadomo jak chciał, nie zaliczy tego dnia do udanych…

 

W 25. minucie spotkania goście wykonywali rzut wolny z mniej więcej połowy boiska. Do piłki podszedł Douglas Assis i kopnął ją w stronę bramki strzeżonej przez Fabio. Ten wybiegł na przedpole, aby ją złapać, ale źle obliczył lot futbolówki i po koźle wpadła ona do bramki. W doliczonym czasie pierwszej części gry Fabio został pokonany po raz drugi – gola z rzutu karnego zdobył Felipe Araujo.

 

 

Cóż, debiut z pewnością daleki od wymarzonego, ale to chyba nie powód, żeby się załamywać, nieprawdaż? Nie w przypadku Fabio – 38-letni bramkarz stwierdził bowiem, że skoro jego przygoda z Figueirense rozpoczęła się w taki sposób, to nie ma sensu jej kontynuować. Zawodnik w przerwie meczu zadzwonił bowiem po taksówkę i po prostu odjechał ze stadionu. W drugiej połowie między słupkami stanął Thiago Rodrigues.

 

Carlos Arini, dyrektor klubu Figueirense, powiedział na konferencji dziennikarzom, że Fabio już nie jest ich zawodnikiem: „Nie wiedzieliśmy, że Fabio opuścił zespół. Nic nam nie powiedział. Nie wiemy, o co chodziło, czy o problemy psychologiczne, czy coś innego. Nie będę z nim rozmawiał, bo to już nie jest nasz zawodnik. Przepraszam kibiców, bo to ja sprowadziłem go do zespołu”.

 

foto: screen z YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska