Policja sprawdzi, czy twoje narkotyki nie zawierają szkodliwego glutenu

2017-06-28
Policja sprawdzi, czy twoje narkotyki nie zawierają szkodliwego glutenu

Naszą policję moglibyśmy podejrzewać o wiele rzeczy, ale nie o takie poczucie humoru.

„Chcesz sprawdzić czy Twoja metamfetamina lub inny narkotyk nie zawiera szkodliwego glutenu? Przyjdź na dowolny posterunek policji, aby ją bezpłatnie zbadać. Nie zapomnij przynieść informacji o dostawcy, który oszukał!” – post o takiej treści z dołączonym zdjęciem białych kryształów pojawił się na fanpage’u Polska Policja. Poczucie humoru mundurowych spotkało się z ciepłym przyjęciem – post polubiono niemal 50 tysięcy razy!

 

 

 

Warto dodać, że nasi policjanci nie wykazali się w tym przypadku oryginalnością – na identyczny pomysł wpadli bowiem ich amerykańscy koledzy po fachu z Newark w Kalifornii. Ani jedni, ani drudzy nie ujawnili, czy ktoś rzeczywiście postanowił potraktować ogłoszenie na serio i rzeczywiście przyniósł na posterunek narkotyki, obawiając się szkodliwego wpływu glutenu na organizm.

 

Chociaż w pierwszej chwili trudno uwierzyć, że ktoś mógłby się okazać tak naiwny, to podobny przypadek rzeczywiście miał miejsce. W 2010 roku na jeden z komisariatów w szwedzkim mieście Eslov zgłosił się mężczyzna, który poskarżył się policjantom na… zbyt niską jego zdaniem jakość zakupionego od dilera haszyszu. Mało tego – przyniósł ze sobą niewielką próbkę materiału do zbadania. Powiedział, że często pali marihuanę lub haszysz, ale tym razem przydarzył mu się „bad trip”, więc postanowił poinformować o całej sprawie policję. Nie wiadomo, jakie poniósł konsekwencje – w Szwecji posiadanie niewielkiej ilości miękkich narkotyków jest karane co najwyżej grzywną. Tak czy inaczej – gratulujemy pomyślunku!

 

A czy wy potraficie rozpoznać produkty, w których czai się groźny gluten? Swoją wiedzę w tym zakresie możecie sprawdzić w naszym quizie, który znajduje się w TYM miejscu.

 

foto: Kaarsten / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska