Prehistoryczny krokodyl nazwany na cześć Lemmy'ego z Motörhead

2017-08-10
Prehistoryczny krokodyl nazwany na cześć Lemmy'ego z Motörhead

Drapieżny i jedyny w swoim rodzaju krokodyl nazwany na cześć drapieżnego i jedynego w swoim rodzaju kolesia. Brzmi całkiem adekwatnie.

Straszliwy krokodyl, który zamieszkiwał przybrzeżne wody przed 164 milionami lat został nazwany na cześć zmarłego na raka w grudniu 2015 roku słynnego Lemmy'ego Kilmistera z brytyjskiego zespołu Motörhead. Jego łacińska nazwa to Lemmysuchus.

 

Skamielinę mierzącego 5,8 metra giganta znaleziono w 1909 roku w mieście Peterborough we wschodniej Anglii. Niedawno przebadano ją ponownie i ustalono, że jest to przedstawiciel zupełnie odrębnego, dotąd nienazwanego gatunku. Świetnie, tylko jak go nazwać?

 

 

Liderka zespołu badaczy Lorna Steel nie miała żadnych wątpliwości. Odkąd zmarł Lemmy, chciała nazwać coś jego imieniem. I nagle nadarzyła się wymarzona okazja.

 

Co ciekawe, to nie pierwszy gatunek nazwany od imienia lidera Motörhead. Lemmy ma już nazwaną na swoją cześć dżdżownicę – Kalloprion kilmisteri.

 

I to się dopiero nazywa szacunek za zasługi!

 

Skamielina prehistorycznego gada prawdopodobnie zostanie oddana z powrotem do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Ciekawe czy teraz zaczną składać mu hołd ludzie w czarnych podkoszulkach z charakterystycznym logo?

 

fot. Krokodyl: Jen Palmer / Unsplash.com, Lemmy: FamyFlyNet

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska