Lokalizator zdjęć penisów – takiej aplikacji jeszcze nie było!

2017-08-17
Lokalizator zdjęć penisów – takiej aplikacji jeszcze nie było!

Pewien szwedzki programista stworzył aplikację, która umożliwia odkrycie lokalizacji miejsca, z którego ktoś wysłał zdjęcie… swoich genitaliów.

„There’s an App for that” to slogan użyty przez Apple przy okazji reklamy iPhone’a 3G, który ujrzał światło dzienne w 2009 roku. I chociaż – patrząc z dzisiejszej perspektywy – wówczas rynek aplikacji mobilnych dopiero raczkował, to hasło okazało się prorocze. Obecnie możemy ściągnąć na nasze telefony, tablety i komputery aplikacje, o których nawet byśmy nie pomyśleli, że mogą istnieć. Ta omawiana w niniejszym tekście zdecydowanie należy do tej kategorii.

 

Programista ze Sztokholmu Per Axbom stworzył bowiem aplikację, którą nazwał Dick Pic Locator. Nie jest to jednak realizacja pomysłu, na który Szwed wpadł będąc pod wpływem napojów wysokoprocentowych. Niedawno pisaliśmy, że seksting (czyli wymienianie się pikantnymi zdjęciami i wiadomościami) jest coraz powszechniejszym procederem. Niestety, nie wszystkie tego typu fotki są pożądane – zwłaszcza kobiety otrzymują zdjęcia, których raczej nie chciałyby oglądać. Dick Pic Locator umożliwia lokalizację zdjęć wykonanych za pomocą smartfonów, wyposażonych w GPS (a więc defacto niemal wszystkich). Szwed przyznał, że do stworzenia tego typu usługi zainspirowały go wpisy kobiet w internecie, które skarżyły się na natrętów i nie wiedziały, jak sobie z nimi poradzić.

 

Axbom przyznał również, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego pomysł nie zawsze może posłużyć dobrej sprawie. Nietrudno się bowiem domyślić, w jaki sposób niektórzy są w stanie wykorzystać informacje uzyskane przy pomocy Dick Pic Locator mogą zostać wykorzystane. Cóż, amatorzy wysyłania zdjęć swoich „sprzętów” muszą się mieć na baczności.

 

foto: lisafx / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska