Nowy kierunek studiów rolniczych: uprawa marihuany. Można się zapisywać!

2017-09-22
Nowy kierunek studiów rolniczych: uprawa marihuany. Można się zapisywać!

Program tych studiów to spełnienie snów każdego palacza marihuany.

Niagara College, z siedzibą w Ontario w Kanadzie, zaoferował roczny program studiów podyplomowych dotyczący produkcji konopi indyjskich, na dużą biznesową skalę.

 

„Toronto Star” zdradza szczegóły: „Pierwsi studenci, którzy chcieliby zdobyć dyplom lub stopnie naukowe w ogrodnictwie i naukach rolniczych lub dziedzinach pokrewnych, mogą się zapisywać już w 2018 roku. Studia ruszają w 2019 roku”.

 

Program kursów obejmuje dwa semestry. Studentom zaoferuje się możliwość pracy z producentami konopi indyjskich i – na co liczą przyszli studenci – także „kontrolę jakości” (to trochę żart, ale...).

 

Al Unwin, dyrektor szkoły, zajmujący się badaniami środowiskowymi i ogrodniczymi, powiedział w wywiadzie, że program został stworzony, aby nadążyć za szybkim rozwojem rynku. Marihuana uprawiana jest zaledwie przez 59 producentów w ogromnym kraju. A po sąsiedzku są przecież także Stany Zjednoczone (marihuana jest legalna w wielu stanach).

 

„Jest ogromny popyt na wykwalifikowanych i dobrze wyszkolonych pracowników, którzy nie tylko będą wiedzieć wszystko o samej uprawie, ale także jak sprostać wymogom prawnym” – powiedział Unwin. „Program połączy szkolenie z uprawy roślin z kursami na temat kompleksowych przepisów, standardów i wymogów prawnych dla licencjonowanych producentów”.

 

No właśnie, w Polsce marihuana odsądzana jest od czci i wiary, tymczasem na świecie naprawdę zaczyna się ją nie tylko legalnie konsumować, ale i oficjalnie sprzedawać. W związku z tym trzeba i legalnie uprawiać. Jasne, że jest cała masa fachowców-amatorów. Władze Niagara College doszły jednak do wniosku, że potrzeba certyfikowanych specjalistów.

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska