Donald Trump skazany... na śmierć

2017-11-15
Donald Trump skazany... na śmierć

Nie, to nie jest fake news, ani nic z tych rzeczy. Korea Północna właśnie skazała prezydenta Stanów Zjednoczonych na śmierć, o czym doniosła największa państwowa gazeta.

Czym Donald Trump zasłużył sobie na bezlitosny wyrok północnokoreańskiego ludu? Mściwym tweetem.

 

Ale od początku. O tym, że napięcie między Pyongyangiem, a Waszyntonem, osiągnęło punkt kulminacyjny  zenicie wiemy wszyscy. Koreańczycy straszą Amerykanów unicestwieniem, Amerykanie próbują zmontować koalicję, by Koreę uspokoić. I tak to się toczy od miesięcy, a na łagodniejszym poziomie od lat. Konflikt stał się poważniejszy, od kiedy prezydentem został Donald Trump.

 

Jednak ostatnio dyktator Korei Kim Dzong-Un nazwał Trumpa starym. Ten nie pozostał dłużny i odpowiedział ćwierknięciem: "Dlaczego Kin obraża mnie, nazywając mnie "starym"? Ja nigdy bym nie nazwał go niskim ani grubym. Naprawdę bardzo staram się z nim zaprzyjaźnić i może któregoś dnia do tego dojdzie".

 

 

Efektem tej obrazy Kima był wyrok śmierci, ogłoszony przez "Rodong Sinmun", gazetę. "Jest jedna wina, której wybaczyć nie możemy, to obrażenie naszego najwyższego przywódcy".

 

Jak Korea zamierza wykonać wyrok? Obawiamy się, że najpierw musiałaby dorwać skazanego. A to nie jest takie łatwe.


PS. Całe zajście uznaliśmy za humorystyczne i śmieszne. Ale w rzeczywistości takie nie jest. Konflikt między Koreą Północną, a Stanami Zjednoczonymi naprawdę może być katastrofalny w skutkach.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska