Ponury żniwiarz pilnuje plażowiczów

2017-11-15
Ponury żniwiarz pilnuje plażowiczów

Spotkanie tego jegomościa na plaży może przyprawić o szybsze bicie serca, ale w tym przypadku jego obecność nie łączy się ze smutną nowiną.

Widzieliśmy już wiele osobistości, którym w różny sposób udało się zdobyć popularność na Instagramie, ale wśród nich nie było jak dotąd postaci takiego formatu. W Nowej Zelandii furorę bowiem robi profil… śmierci we własnej osobie. Zdjęcia zamieszczane przez ponurego żniwiarza na koncie iamtheswimreaper obserwuje bowiem już niemal 100 tysięcy ludzi. O co w tym wszystkim chodzi?

 

 

Wykorzystanie popularnego wizerunku śmierci jest częścią kampanii, prowadzonej przez nowozelandzkie władze. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości plażowiczów na niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z lekkomyślnym zachowaniem w wodzie. Kampania jest skierowana głównie do mężczyzn w wieku od 15 do 30 lat – to oni najczęściej toną na skutek nieodpowiedzialnych zachowań. Twórcy tego niecodziennego przedsięwzięcia stwierdzili, że aby dotrzeć do takiej grupy docelowej potrzeba naprawdę wymownego symbolu – stąd też obecność śmierci.

 

 

Podoba wam się taki pomysł?

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska