Oskarżyła ojca o gwałt.... cytując „50 twarzy Greya”

Oskarżyła ojca o gwałt.... cytując „50 twarzy Greya”

Jak się okazuje, kiepska literatura w połączeniu z niezbyt lotnym umysłem to mieszanka groźna dla otoczenia.

Pewien mieszkaniec Wielkiej Brytanii został oskarżony przez swoją nastoletnią córkę (jej dokładny wiek nie został podany) o to, że w ciągu ostatnich sześciu lat ośmiokrotnie ją zgwałcił. Mężczyzna od samego początku zaprzeczał i twierdził, że nic takiego nie miało miejsca.

 

Od wyroku skazującego został uratowany przez swoją adwokat, Cathy McCulloch. Dociekliwa prawniczka stwierdziła, że użyte przez dziewczynę w zeznaniach słowa i stwierdzenia nie pasują do jej wieku i brzmią zbyt dojrzale. Przeczucie okazało się trafne - McCulloch dowiedziała się, że „poszkodowana” jest fanką twórczości E.L. James i sama zaczęła czytać 50 twarzy Greya. Doszukała się w niej aż 17 sytuacji analogicznych do tych, które zostały użyte w zeznaniach nastolatki.

 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że zawód obrońcy nie należy do najłatwiejszych, ale pani McCulloch współczujemy podwójnie - wszak musiała zapoznać się z naprawdę ciężką książką, w której można natknąć się między innymi na takie kwiatki:

 

„Wczepiam palce w jego włosy i poddaje się temu rytmowi, a tymczasem moje ciało powoli i nie ubłagalnie wspina się coraz wyżej i wyżej, aż w końcu osiąga szczyt, po czym spada wirując i wirując.”

 

Albo:

 

„Bez słowa klęka i zaczyna rozsznurowywać mi buty. Chwilę później ściąga mi conversy i skarpetki. Opieram się o stół bilardowy, żeby się nie przewrócić. Patrzę, jak rozwiązuje mi buty i zdumiewam się głębią uczuć jakie żywię do tego mężczyzny. Kocham go.”

 

Po zaledwie kilku minutach kolejnego przesłuchania dziewczyna przyznała się do kłamstwa. Powiedziała, że wszystkie oskarżenia zmyśliła, ponieważ ojciec jej zdaniem był dla niej zbyt surowy i chciała „dać mu nauczkę”. Mężczyzna oczywiście został uniewinniony i będzie miał o czym porozmawiać ze swoją latoroślą - odradzamy jednak karę w postaci lania pasem na goły tyłek. Biorąc pod uwagę upodobania literackie dziewczyny, mogłoby to odnieść skutek odwrotny od zamierzonego.

 

foto: iStock/stockbymh

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska