Układanie kostki Rubika, poziom: Usain Bolt

Układanie kostki Rubika, poziom: Usain Bolt

Amerykanin Anthony Brooks postanowił w bardzo efektowny sposób zaprezentować światu swoje umiejętności w układaniu kostki Rubika na czas.

Co można zrobić w niecałe dziesięć sekund? Usainowi Boltowi tyle czasu zajmuje zdobycie złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich, niektórzy piłkarze po upływie takiego czasu mogli się już cieszyć z bramki strzelonej rywalowi, a historia zna również przypadki mężczyzn, dla których dziesięć sekund stanowiło wystarczająco dużo na rozpoczęcie i zakończenie stosunku seksualnego.

 

Anthony Brooks to prawdziwy mistrz w swoim fachu - wielokrotnie zajmował wysokie miejsca w zawodach w układaniu słynnej kostki na czas. Niestety, dyscyplina ta nie miała jeszcze okazji zagościć w programie Igrzysk Olimpijskich, więc Amerykaninowi nie udało się przebić ze swoim talentem do zbiorowej świadomości. Chociaż z drugiej strony z podołaniem presji związanej z Olimpiadą mogłoby wyjść różnie, o czym dobitnie przekonał się nasz reprezentant, Paweł Fajdek…

 

Brooks nie złożył jednak broni i postanowił wziąć udział w olimpijskiej rywalizacji na swój własny sposób. Poczekał, aż Usain Bolt stanie do rywalizacji na swoim koronnym dystansie 100 metrów i w tym samym momencie, w którym w Rio wystrzelił pistolet startowy, Amerykanin przed telewizorem rozpoczął układanie kostki. Czy można ułożyć kostkę Rubika w czasie krótszym niż ten, który potrzebny jest Jamajczykowi do przekroczenia linii mety? Oto odpowiedź na to pytanie:

 

 

Usain Bolt może i przegrał rywalizację z Anthonym Brooksem, ale to jednak Jamajczyk za swój wyczyn otrzymał złoty medal. Amerykaninowi oczywiście gratulujemy jego osiągnięcia - mamy też nieodparte przeczucie, że gdyby role zostały odwrócone, to Brooks szybciej przebiegłby 100 metrów, niż Bolt ułożył kostkę Rubika…

 

foto: iStock/xmagic

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska