Pasta o ojcu wędkarzu w wersji filmowej

2016-09-02
Pasta o ojcu wędkarzu w wersji filmowej

„Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa”, czyli jedna z najsłynniejszych krążących po polskim internecie copypast zostanie przeniesiona na duży ekran.

Dla tych, którzy nie wiedzą - copypasta to krążący po internecie, najczęściej anonimowy tekst, zamieszczany przez różne osoby na forach i w serwisach społecznościowych. Krótko mówiąc - mem w wersji tekstowej. Copypasty (albo po prostu - pasty) najczęściej opowiadają zmyślone, absurdalne historie i są przesycone internetowym slangiem.

 

Bez wątpienia najpopularniejszą pastą w polskim internecie jest historia rozpoczynająca się od słów „Mój stary jest fanatykiem wędkarstwa…”, która wielokrotnie pojawiała się między innymi w serwisie wykop.pl i bez wątpienia jest historią, która najwięcej razy była w różny sposób przerabiana. Jeśli jeszcze nie czytaliście - nadróbcie zaległości. A jeśli jesteście leniwi - oto jest początek w wersji audio:

Teraz cała historia zostanie przeniesiona na ekran. Michał Tylka, we współpracy z Malcolmem XD (twórcą pasty) i Janem Stolą napisał scenariusz oparty na słynnej historyjce i zgłosił go do konkursu Małopolskiego Studia Debiutów, organizowanego przez Krakowski Klaster Filmowy. Pomysł na Fanatyka zdobył uznanie jury i autorzy scenariusza otrzymali nagrodę w wysokości 110 tysięcy złotych na jego realizację. Sami nie wiemy, jak się do tego odnieść - tak czy inaczej, mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją przeniesienia fikcyjnej, internetowej historyjki na ekran:


Historia o ojcu wędkarzu stała się tak popularna, że postanowiło po nią sięgnąć nawet studio CD Projekt RED przy okazji tworzenia dialogów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podczas wykonywania jednej z misji słyszymy takie oto subtelne nawiązanie:

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska