Bono został... "Kobietą Roku"!

2016-11-03
Bono został... "Kobietą Roku"!

Irlandzki gwiazdor Bono (Paul Hewson) został „Kobietą Roku 2016”. Tytuł przyznała mu redakcja tamtejszego miesięcznika „Glamour”. Jeszcze nie wiadomo, jak wokalista U2 ubierze się na uroczystość wręczenia nagrody.

Tym razem chyba sprawy zaszły odrobinę za daleko. Rozumiemy „Glamour”, który chciał uhonorować walkę Bono o lepszy świat, w tym dla dyskryminowanych kobiet (choć wokalista U2 angażuje się w całą masę społecznych akcji i przedsięwzięć). Tyle tylko że można było wymyślić inną nazwę nagrody.


„Glamour” postanowił być pierwszym medium w historii, który nagrodę dla kobiety roku dał mężczyźnie. W ten sposób Bono został oficjalnie „Kobietą Roku” magazynu. Redakcja w uzasadnieniu napisała, że jest pod wrażeniem jego starań o walkę o równość kobiet i nastolatek, czego głównym przejawem była kampania „Powerty is sexist” (wsparcie dla kobiet, które żyją za mniej niż dwa dolary dziennie).

 

Konkurs „Kobieta Roku” „Glamour” organizuje po raz 27. Dotąd tytuły trafiały do kobiet. Tegoroczni laureaci, obok Bono, to Gwen Stefani (wokalistka No Doubt), Christine Legarde (szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego), Nadia Murad (działaczka na rzecz praw człowieka), Ashley Graham (modelka), Zendaya Coleman (aktorka) i Simone Biles (sportsmenka).

 

Foto: Wikimedia.commons.org

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska