Cenisz dobry jazz? Wygraj płytę Quindependence

2017-06-26
Cenisz dobry jazz? Wygraj płytę Quindependence

Klasowy jazz, ale bez ciężkiej chmury elitarności? Quindependence to świeży powiew w polskim jazzie, granie z głową i energią. U nas możecie wygrać ich debiutancki album „Circumstances”.

W 2016 roku zespół Quindependence wygrał w konkursie na jazzowy debiut fonograficzny zorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Dzięki temu powstał debiutancki krążek chłopaków, którzy jeszcze dwa alta temu nie miała za sobą nic wspólnego. I dobrze, że powstał, bo jest czego posłuchać.

 

– Od początku przyświecały nam idee wolności i niezależności, a jednocześnie szacunek do tradycji, nie tylko jazzowej. Cenimy sobie także pewien dystans do rzeczywistości i nasz polski charakter, dlatego w swym repertuarze sięgnęliśmy m.in. po piękną balladę Zbigniewa Namysłowskiego. Wszystko to przelewamy z naszych serc na muzykę, której możecie posłuchać na tej płycie – twierdzą członkowie zespołu.

 

 

Na swoim debiucie Quindependence prezentują świeży, nowoczesny jazz wzbogacony o motywy etniczne z różnych stron świata. Nie chcą być elitarni – zamiast tego wolą być słuchani. Wprawne ucho usłyszy, że do ich najważniejszych inspiracji można zaliczyć, poza folkiem z różnych krajów, klasyczne polskie i skandynawskie nagrania jazzowe. Pewnie zgodziliby się, że chodzi im przede wszystkim o twórcze nawiązywanie do tradycji.

 

 

Warto wspomnieć, że muzycy wchodzący w skład kwintetu mają na swoim koncie wiele indywidualnych osiągnięć artystycznych, m.in. udział w licznych konkursach i festiwalach, takich jak Nisville Jazz Festival w Serbii, Jazz nad Odrą, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami, Festiwalu Ethno Jazz we Wrocławiu, Baszta Jazz Festiwal, Jazz na Kresach, Jimiway Blues Festiwal. Miłosz Skwirut (grający również w Kraków Street Band i Amusing Companios) oraz Michał Salamon (lider FOURS collective i producent muzyczny koncertów RE: STARS), którzy piszą kompozycje dla Quindependence to uznani jazzmani, których nazwiska coraz częściej są wymieniane w środowisku.

 

 

Konkurs

Serwis PLAYBOY.PL jest patronem medialnym albumu Circumstances. Każdy kto chciałby wygrać jedną z trzech płyt, powinien do niedzieli 2 lipca odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest twoja ulubiona płyta jazzowa?”, uzasadnić swoją odpowiedź i przesłać ją na adres radoslaw.pulkowski@playboy.pl. Nagrodzimy trzy maile, które najbardziej przypadną nam do gustu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska