Ponad 2500 win na XII Grand Prix „Magazynu Wino”. Wygraj zaproszenie na degustacje!

2017-10-17
Ponad 2500 win na XII Grand Prix „Magazynu Wino”. Wygraj zaproszenie na degustacje!

W weekend 27-29 października 2017 r. trybuna C warszawskiego Toru Wyścigów Konnych na Służewcu zmieni się w miejsce spotkań miłośników wina. Odbędzie się wtedy Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino. Podczas gali wręczone zostaną nagrody dla najlepszych win, producentów i branży winiarskiej. Grand Prix to także degustacje, seminaria i dyskusje. Dzięki PLAYBOYOWI, możecie się tam znaleźć!

Gala Grand Prix, która odbędzie się w piątek 27 października to wydarzenie, w czasie którego świat wina spotyka się ze światem kultury, biznesu i finansów. To nie tylko podsumowanie mijającego roku w branży, ale przede wszystkim wręczenie najważniejszych w kraju nagród winiarskich. Nagrodzone zostaną wina białe i czerwone w trzech przedziałach cenowych, wina musujące, różowe, słodkie i specjalne. Wyboru dokona jury, w skład którego wchodzą redaktorzy „Magazynu Wino” oraz czołowi polscy sommelierzy. Nagrody otrzymają także najlepszy winiarz, importer oraz promotor kultury wina w Polsce. Wyróżniony zostanie najlepszy blog o tematyce winiarskiej. Nagrody dostaną także najlepsze wine bary, restauracje i hotele przyjazne winomanom.

 

Piątkowa gala będzie wstępem do dwudniowej degustacji. W tym roku Stilnovisti XII Grand Prix będzie gościć ponad 150 winiarzy ze Starego i Nowego Świata, m.in. z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec czy Austrii. Zwiedzający po raz kolejny będą mieli możliwość odwiedzenia strefy BIO, gdzie zaprezentowane zostaną wina ekologiczne i naturalne. Nie zabraknie także czołowych polskich winiarzy. Podczas Grand Prix swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu najważniejszych polskich importerów, a na gości czekać będzie w sumie ponad 2500 win.

 

Degustacjom towarzyszyć będą seminaria i warsztaty prowadzone przez dziennikarzy „Magazynu Wino” oraz zaproszonych gości. W ich czasie degustowane będą m.in. wina nagrodzone medalami Grand Prix.

 

Ważnym elementem tegorocznej edycji Grand Prix będzie szampan. Uczestnicy niedzielnego Śniadania Szampańskiego będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób łączyć różne rodzaje szampana z jedzeniem. Wina musujące zestawimy z pięciodaniowym menu przygotowanym przez Klub Szefów Kuchni. Śniadanie będzie komentowane przez redaktorów „Magazynu Wino”.

 

„Magazyn Wino” powołano do życia 15 lat temu. Pierwsze nagrody Grand Prix wręczono w 2006 roku, a dwa lata później odbyła się pierwsza Gala Grand Prix. Od tamtego czasu Grand Prix „Magazynu Wino” stale się rozwija i stało się najważniejszym polskim wydarzeniem poświęconych tematyce wina. Wydawcą „Magazynu Wino” jest Stilnovisti, najstarsza firma w Europie Środkowo-Wschodniej zajmująca się inwestycjami alternatywnymi w whisky, wino oraz sztukę.

 

Konkurs:

Dla czytelników PLAYBOY.PL mamy 5 podwójnych zaproszeń na degustacje, które odbędą się w piątek i w sobotę. Jeśli chcesz otrzymać jedno z nich, po prostu prześlij nam maila, w którym wytłumaczysz, że uwielbiasz wino i to właśnie ty, a nie ktoś inny, powinieneś się tam pojawić. Nagrodzimy najlepsze odpowiedzi! Prosimy przesyłać je do niedzieli 22 października na adres radoslaw.pulkowski@playboy.pl. Czekamy i życzymy szczęścia!

Uwaga: konkurs rozstrzygnięty.

 

Harmonogram Stilnovisti XII Grand Prix Magazynu Wino:

 

27 października 2017 r., piątek
17:30 rozdanie nagród Grand Prix Magazynu Wino
19:30 aperitif
20:00 kolacja galowa

 

28 października 2017 r., sobota
11:00 – 19:00 degustacja Grand Prix Magazynu Wino
(11:00 – 13:00 część dla branży; 13:00 – 19:00 część dla osób prywatnych)
11:00 – 18:00 seminaria i warsztaty

 

29 października 2017 r., niedziela
10:30 – 13:00 Śniadanie Szampańskie
11:00 – 17:00 degustacja Grand Prix Magazynu Wino
11:30 – 16:30 seminaria i warsztaty

 

Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w budynku trybuny C Toru Wyścigów Konnych w Warszawie, przy ul. Puławskiej 266. Goście będą mogli przybyć na miejsce autobusem miejskim linii 300, podjeżdżającym pod samo wejście budynku. Gościom zostanie także udostępniony parking.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska