Wygraj książkę: „Woody Allen. Wywiady”

Wygraj książkę: „Woody Allen. Wywiady”

Nakładem wydawnictwa Axis Mundi ukazuje się uaktualniony tom wywiadów z mistrzem kina i humoru. U nas do wygrania 10 książek „Woody Allen. Wywiady”.

 

O książce

– Więcej zarobiłem na handlu nieruchomościami niż na którymkolwiek filmie – mówi Allen i podaje przykład. W 1999 roku kupił dom za 18 milionów dolarów, chciał czegoś większego, ale 800 metrów kwadratowych okazało się zbyt wielkim metrażem, musiał założyć tam 20 telefonów. Pięć lat później sprzedał dom za 24 miliony. Ta anegdota to ważny przyczynek do fenomenu Woody’ego Allena, który, ograniczając ambicje finansowe, potrafi zachować artystyczną niezależność i kręci, co chce. 

Nowe, uaktualnione wydanie sążnistego tomu wywiadów przeprowadzonych z reżyserem na przestrzeni kilkudziesięciu lat pozwala, abyśmy z takich właśnie drobnych anegdotek sami złożyli portret genialnego filmowca i najdowcipniejszego faceta w branży. Z tym, że  swój dowcip zachowuje Allen dla filmów, w rozmowach jest rzeczowy i poważny. Jeden z dziennikarzy odnotowuje, że podczas spotkania reżyser uśmiechnął się zaledwie trzy razy. Czaruje za to drobiazgami. Kim chciałby być, gdyby mógł wybrać? Pianistą jazzowym Budem Powellem. Gdzie i kiedy żyć? W Nowym Jorku lat 70. XX wieku. 

 

 

Jak wygrać?

Woody Allen to prawdziwa kopalnia cytatów. Wpisujcie tu w komentarzach wasze ulubione teksty Allena – z filmów, książek, przedstawień, wywiadów. Ale uwaga: jedna osoba może zgłosić jeden cytat. My wybierzemy 10 naszym zdaniem najlepszych i tym osobom prześlemy książki. Czekamy tylko do środy 17 sierpnia. 

 

Bonus

A tu znajdziecie archiwalny wywiad z Woody Allenem z PLAYBOYA z czasów zanim zaczął reżyserować filmy. 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska