Jruiter Tinnie 10 – takiej motorówki jeszcze nie widzieliście!

2016-11-08
Jruiter Tinnie 10 – takiej motorówki jeszcze nie widzieliście!

Trudno ekscytować się motorówkami – nie są to pojazdy zbyt powszechne, a dla niewprawnego oka wszystkie wyglądają mniej więcej tak samo. Ta jednak, na której skupimy się w tej chwili, od razu zwraca na siebie uwagę.

Motorówka, której przyjrzymy się dziś bliżej nosi nazwę Jruiter Tinnie 10. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że jej twórca (designer Joey Ruiter, w przeszłości odpowiedzialny między innymi za stworzenie niezwykle oryginalnego skutera śnieżnego oraz równie nowatorskiego buggy) ponownie w interesujący sposób podszedł do tematu.

 

 

Jruiter Tinnie 10 to łódka jedyna w swoim rodzaju – ma kształt trójkąta równobocznego, a do jej budowy posłużyło pomalowane farbą proszkową aluminium, dzięki czemu motorówka waży zaledwie 79 kilogramów. Jej pokład został wyłożony deskami z białego dębu, dzięki czemu całość prezentuje się jeszcze bardziej stylowo i gustownie. Całość może być napędzana czterosuwowym silnikiem spalinowym o mocy 6 koni mechanicznych lub jednostką elektryczną. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla siedziska wykonanego przez firmę Xorel, a łodzią (pomimo skromnych rozmiarów) mogą podróżować dwie dorosłe osoby.

 

 

Wizją Joeya Ruitera było stworzenie zupełnie nowej klasy łodzi wyścigowych – pomimo niewielkiej mocy, mogłaby to być ciekawa rywalizacja. Nie wiadomo jeszcze, czy motorówka według projektu designera wejdzie do seryjnej produkcji – mamy nadzieję, że tak się stanie.

 

 

Wcześniej wspominaliśmy o nowatorskim spojrzeniu Joeya Ruitera na temat skuterów śnieżnych – przekonajcie się na własne oczy, jak wygląda ten interesujący projekt:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska