Białorusini pracują na golasa

2016-06-29
Białorusini pracują na golasa

Setki Białorusinów postanowiło zrzucić ubrania w pracy, zrobić sobie zdjęcia i wrzucić do sieci. Wszystko to na prośbę prezydenta, Aleksandra Łukaszenki.

- Dobrze wiecie, co robić, jak robić i jakie stawiać sobie cele. Wszystko proste – innowacje, IT, prywatyzacja. Wszystko to, co jest jasne, już ogarnęliśmy. Całe nasze życie polega na prostej zasadzie: trzeba się rozbierać i pracować - powiedział prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podczas Wszechbiałoruskiego Zebrania Narodowego w Mińsku (organizowane co 4 lata spotkanie wszystkich urzędników i pracowników sektora publicznego).

Ponoć miał na myśli ciężką pracę – tłumaczyły go prorządowe media, ale wielu rodaków skorzystało z apelu i postanowiło potraktować go dosłownie. Tym bardziej, że w Mińsku temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza.

Hasło “rozbierać się i pracować” został wykorzystany już ponad 1,5 tysiąca razy w mediach społecznościowych. Białorusini wrzucają swoje zdjęcia, na których pracują nago, opatrując je zabawnymi komentarzami. W akcję zaangażowali się informatycy, księgowi, dziennikarze, a nawet prawnicy. Wiele zdjęć wrzucają także działacze opozycyjni, którzy nie mają dostępu do mediów publicznych.

Nagie, pracujące w pocie czołą Białorusinki znajdziesz na Instagramie. Ukrywają się pod hashtagiem #раздеватьсяиработать, czyli "rozbieraszipracujesz". Kilka przykładów poniżej.

 

 

 

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska