Masz wąsy? Nie pozbywaj się ich!

Masz wąsy? Nie pozbywaj się ich!

Wąsy w ostatnim czasie stały się wręcz synonimem obciachu - nie licząc rzecz jasna niewielkiej grupy hipsterów, są nieodłącznym atrybutem głównie brzuchatych facetów po pięćdziesiątce. Wychodzi jednak na to, że “janusze” wiedzą co robią, nie rozstając się ze swoimi wąsami.

Mężczyźni nosili wąsy praktycznie od zawsze - ich dumnym posiadaczem był między innymi gwiazdor kina Clark Gable, a w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych głównie za sprawą Burta Reynoldsa i Toma Sellecka były wyznacznikiem męskości. W ostatnim czasie jednak stały się niezwykle passe i jeśli już facet je zapuszcza, to w ogromnej większości przypadków w komplecie z brodą - raczej nie samodzielnie.

 

Okazuje się jednak, że sporo kobiet nadal patrzy przychylnym okiem na ten typ zarostu u mężczyzn. W badaniu, przeprowadzonym przez portal randkowy Plentyoffish.com wzięło udział 500 kobiet w wieku powyżej 21 lat. 64 procent z nich uznało, że mężczyzna biorący udział w akcji Movember (listopadowe zapuszczanie wąsów, którego zadaniem jest zwiększenie świadomości w kwestii profilaktyki raka prostaty) jest bardziej atrakcyjny. 20 procent z nich stwierdziło, że wąsy są “hot” - to nie koniec dobrych wiadomości dla ich posiadaczy.

 

33,9% kobiet biorących udział w badaniu postrzega mężczyzn z wąsami jako bardziej dojrzałych, 22,3% jako bardziej męskich, a zdaniem 26,4% facet z takim zarostem jest po prostu sexy. Dodatkowo, dla 11,5% wąsy są wyszukanym dodatkiem, 20,7% twierdzi, że znakomicie współgrają z dobrym stylem, a dla 4,5% świadczą o tajemniczości.

 

Kobiety wypowiedziały się także w kwestii tego, jaki rodzaj zarostu postrzegają jako najseksowniejszy - wygrało tradycyjnie połączenie wąsów i brody, które uzyskało 22,08% głosów oraz zarost jednodniowy, na który głos oddało 21,68% kobiet.

 

foto: iStock / bombuscreative

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska