Ilu studentów uprawia seks ze swoimi profesor(k)ami?

2016-11-10
Ilu studentów uprawia seks ze swoimi profesor(k)ami?

Intymna relacja pomiędzy nauczycielem a studentką to jedna z popularniejszych fantazji seksualnych. Czy jednak w rzeczywistości jest to częste zjawisko?

Strona collegestats.org postanowiła przeprowadzić badanie, którego zadaniem było rzucenie światła na to zagadnienie. Ankiety wypełniło 2000 osób - zarówno obecnych studentów, jak i absolwentów uczelni wyższych.

 

Na pytanie o utrzymywanie niewłaściwych, intymnych stosunków ze swoimi profesorami twierdząco odpowiedziało 280 osób, co stanowi 14% wszystkich ankietowanych. Jak się okazuje, blisko połowa tych relacji powstała z inicjatywy profesora lub innego pracownika uczelni wyższej (45,5%).

 

 

Według stereotypowego przekonania, tego typu relacje zazwyczaj dotyczą studentek, które są oczarowane poziomem wiedzy, a także różnicą wieku pomiędzy nią, a profesorem. W rzeczywistości to więcej młodych mężczyzn romansuje ze swoimi nauczycielkami - stanowią oni 57%.

 

 

A co właściwie stanowi przyczynek do rozpoczęcia niestandardowej relacji pomiędzy pracownikiem uczelni wyższej, a studentem/studentką? W ogromnej większości to samo, co w innych tego typu sytuacjach, czyli wzajemne zainteresowanie, na które wskazuje 63,6% ankietowanych. 26,5% odpowiedziało, że do takiego związku skłoniło ich podekscytowanie, a 4,7% nie było w stanie umotywować swojego działania. Tylko 3,6% liczyło na to, że dzięki związkowi z profesorem uda się uzyskać lepszy stopień na egzaminie, a w 0,7% (przypadek?) winowajcą okazał się alkohol.

 

 

52,57% ankietowanych odowiedziało twierdząco na pytanie, czy kiedykolwiek profesor pojawił się w ich fantazjach seksualnych, ale blisko połowa zaprzeczyła chęci zaangażowania się w taką relację - i to przy zastrzeżeniu, że nikt by się o tym nie dowiedział.

 

 

Ciekawie przedstawiają się wyniki dotyczące dziedzin nauki profesorów, którzy romansowali ze studentami. Blisko jedna piąta z nich to wszelkiego rodzaju naukowcy, w tym chemicy i fizycy, a na drugim miejscu z wynikiem 14,1% znaleźli się matematycy. Na ostatnim miejscu, co może być nieco zaskakujące, znaleźli się nauczyciele trenerzy sportowi oraz akademicy nauczający języków obcych z wynikiem zaledwie 2,9%.

 

Źródło: Collegestats.org

Foto: iStock / Bryan Faust

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska