Kolekcja Hot Wheels warta milion dolarów

Kolekcja Hot Wheels warta milion dolarów

Kobiety, zapytane o to, co uważają za najbardziej pociągającą cechę u mężczyzn, wymieniają różne atrybuty, ale w odpowiedziach często pada słowo „pasja”. Ciekawe, co powiedziałyby na hobby Amerykanina Bruce’a Pascala, który kolekcjonuje… modele samochodów Hot Wheels.

Niedawno pisaliśmy o Angliku Peterze Lee, który może się pochwalić dość nietypową pasją – życie poświęcił bowiem na kolekcjonowanie wszystkiego, co ma jakikolwiek związek z Transitem, czyli dostawczym modelem Forda. Amerykanin Bruce Pascal postanowił nie ograniczać się do jednego modelu samochodu, a zamiast tego kolekcjonuje miniaturowe samochodziki, produkowane przez firmę Mattel pod marką Hot Wheels.

 

 

 

Pan Pascal, który na co dzień pracuje jako agent rynku nieruchomości, zbiera modele samochodów Hot Wheels od dziecka – pierwszy z nich otrzymał od rodziców, gdy miał zaledwie siedem lat. Od tamtego momentu jego kolekcja urosła do naprawdę imponujących rozmiarów i obecnie liczy około 3500 egzemplarzy – ich łączny koszt jest szacowany na ponad milion dolarów! Jak to możliwe? Otóż w zbiorach Bruce’a Pascala znajduje się 175 modeli, które nie trafiły do tradycyjnej sprzedaży – najcenniejszym z nich (a przy okazji najbardziej wartościowym na świecie) jest różowy Volkswagen Transporter T1 z dwoma niewielkimi deskami surfingowymi. Jest on wyceniony na aż 150 tysięcy dolarów!

 

Tak imponująca kolekcja nie może oczywiście znajdować się w przypadkowym miejscu. Bruce Pascal wynajął więc architekta, zajmującego się wystrojem wnętrz, który zaprojektował pokój tak, aby w jak największym stopniu pasował do znajdującej się w nim kolekcji. Jego największym marzeniem jest stworzenie muzeum poświęconemu Hot Wheels i sądzimy, że pewnego dnia mu się to uda – jest wszak na najlepszej do tego drodze.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska