Samowiążące się buty Nike już niebawem w sprzedaży

Samowiążące się buty Nike już niebawem w sprzedaży

Wygląda na to, że marzenie wielu fanów „Powrotu do przyszłości” nareszcie się ziści – już za kilkanaście dni do sprzedaży trafią buty firmy Nike z technologią automatycznego wiązania sznurowadeł.

Nie będzie to niestety model Nike Air Mag, który Marty McFly nosił w drugiej części Powrotu do przyszłości z 1989 roku – firma Nike przeznaczyła do sprzedaży zaledwie kilkadziesiąt par tych kultowych sneakersów, które – jeśli już się pojawią na portalach aukcyjnych – potrafią osiągać naprawdę zawrotne ceny, dochodzące aż do 200 tysięcy dolarów.

 

Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek (a powiedzmy sobie szczerze – raczej mało kto może) firma Nike przygotowała tańszą alternatywę w postaci modelu HyperAdapt 1.0. Buty te co prawda różnią się wizualnie od Air Magów, ale są wyposażone w ten sam system automatycznego wiązania sznurowadeł (swoją drogą, użycie tego słowa jest tutaj pewnym niedomówieniem). To, że są tańszą alternatywą nie oznacza jednak, że są tanie i każdy będzie mógł sobie na nie pozwolić – zostały bowiem wycenione przez producenta, czyli firmę Nike, na kwotę 720 dolarów. Ich sprzedaż ma się rozpocząć 1 grudnia – jeśli znacie kogoś, kto jest fanem Powrotu do przyszłości, to macie już jeden pomysł na prezent pod choinkę. Należy jednak się spieszyć – do sprzedaży ma trafić ograniczona liczba par, która zapewne szybko zostanie wykupiona przez kolekcjonerów.

 

Samowiążące się buty Nike Air Mag to tylko jeden z interesujących modeli, które zyskały rozgłos dzięki pojawieniu się na dużym ekranie – o innych znanych butach, które mogliśmy zobaczyć w filmach pisaliśmy w TYM miejscu.

 

foto: Nike

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska