Książka od Apple

Książka od Apple

Apple to firma, którą jedni bezgranicznie kochają i są w stanie wydać spore pieniądze na każde urządzenie, które zostanie wyprodukowane przez firmę z siedzibą w Cupertino. Inni zaś twierdzą, że sprzęty z nadgryzionym jabłkiem w logo w żadnym wypadku nie są warte swojej ceny. Jesteśmy ciekawi, co jedni i drudzy powiedzą na najnowsze dzieło Apple’a.

Nie jest to przedstawiciel nowej generacji iPhone’a, smartwatch, ani też komputer. Firma postanowiła bowiem wypuścić na rynek rzecz całkowicie analogową, mianowicie tradycyjną książkę. Chociaż właściwie bardziej precyzyjnym byłoby określenie „album”, ponieważ nie znajdziemy w niej tekstu – to 450 zdjęć produktów Apple’a.

 

 

Album, zatytułowany po prostu Designed by Apple in California nie składa się jednak ze zdjęć archiwalnych – wszystkie są nowe, a wykonaniem ich zajął się fotograf Andrew Zuckerman. Znajdziemy na nich produkty, które firma z Cupertino stworzyła na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat – od komputerów, poprzez wszystkie generacje iPhone’a, aż do inteligentnych zegarków Apple Watch. Książka została zadedykowana Steve’owi Jobsowi – długoletniemu szefowi firmy, który zmarł w 2011 roku z powodu raka trzustki.

 

Cena, jak przystało na produkty firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo, nie należy do najniższych. Album można nabyć w dwóch wariantach – mniejszy, o wymiarach 26,9 na 32,39 centymetry został wyceniony na 199 dolarów, natomiast za większy (33 na 41,26 centymetrów) trzeba zapłacić 299 dolarów. Nie jesteśmy przekonani, czy taka cena jest uzasadniona, ale nie jest ona jakimś szczególnym zaskoczeniem – wszak mówimy o produkcie firmy Apple. A w tym przypadku możemy być całkowicie pewni, że nie wystąpi problem braku kompatybilności z naszymi oczami i do cieszenia się albumem Designed by Apple in California nie będziemy potrzebowali specjalnych adapterów ani przejściówek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska