5700 koni mechanicznych w jachcie

2016-11-17
5700 koni mechanicznych w jachcie

Luksusowe jachty raczej nie są kojarzone z dużymi prędkościami – w przypadku jednostek tego typu o wiele ważniejsze wydaje się to, co mieści się w środku. AB 100 Spectre dba o oba te aspekty.

Ten trzydziestometrowy jacht jest w stanie rozwinąć naprawdę sporą prędkość, jak na pojazd tego rodzaju. Podróżując AB 100 Spectre można bowiem rozpędzić się do 54 węzłów, czyli w przeliczeniu na jednostki lądowe do 100 kilometrów na godzinę. Standardowa prędkość podróży została ustalona na 45 węzłów, czyli około 83 kilometry na godzinę.

 

 

Aby osiągnąć taką prędkość, silniki muszą się solidnie napracować. I użycie liczby mnogiej nie jest tutaj przypadkiem, ani też literówką – AB 100 Spectre jest bowiem wyposażony w trzy jednostki, z których każda dysponuje mocą aż 1900 koni mechanicznych. Łącznie więc jacht może się pochwalić mocą wynoszącą zawrotne 5700 koni mechanicznych!

 

 

Wyniki te z pewnością są imponujące, ale nie pozwalają AB 100 Spectre na zdobycie tytułu najszybszego jachtu na świecie – należy on bowiem do wybudowanej w Holandii łodzi World is not enough (jak się okazuje, producenci łodzi bardzo lubią nawiązania do tytułów filmów z agentem 007 w roli głównej), który jest w stanie płynąć z prędkością 70 węzłów, czyli nieco ponad 130 kilometrów na godzinę. AB 100 Spectre jest jednak najszybszym seryjnie produkowanym jachtem.

 

 

AB 100 Spectre w środku prezentuje się niezwykle luksusowo (co rzecz jasna nie jest żadnym zaskoczeniem). Ci, którzy zdecydują się na jego zakup, z pewnością będą zadowoleni z wyposażenia. Oraz oczywiście z możliwości wyprzedzenia większości innych, spotkanych na morzu jednostek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska