Tom Hanks w filmie o bohaterskim pilocie

2016-07-01
Tom Hanks w filmie o bohaterskim pilocie

Tom Hanks wcielił się w rolę dzielnego pilota Chesleya “Sully'ego” Sullenbergera w nowym filmie Clinta Eastwooda. Na podstawie zwiastunu film zapowiada się bardzo efektownie.

Chesley „Sully” Sullenberg zyskał rozgłos na początku 2009 roku. To on był pilotem samolotu rejsowego, który w trudnych warunkach wodował na rzece Hudson. W wirnik maszyny wkręciło się stado gęsi i mało brakowało, a dla pasażerów skończyłoby się to równie tragicznie, co dla niczego nieświadomych ptaków. Zapobiegł temu Sullenberger, którego mimo awarii silnika stać było na brawurowy manewr. Uratował 155 śmiertelnie przerażonych osób.

 

Oprócz Toma Hanksa w filmie zobaczymy również Aarona Eckharta (w roli drugiego pilota), Jeffa Skilesa oraz nominowną do Oscara Laurę Linney (wcieli się w żonę pilota). Scenariusz filmu został oparty na książce o – przyznajmy – pompatycznym tytule „Highest Duty: My Search of What Really Matters”, której współautorem jest sam Sullenberger. Zgodnie z tytułem książki w filmie powinno zatem znaleźć się miejsce nie tylko na akcję, ale też na przemyślenia dzielnego pilota. Tym bardziej, że prawdziwy Sully był obecny na planie.

 

Sądząc na podstawie pierwszego trailera, obraz będzie jednak przede wszystkim efektowny wizualnie. Trudno zresztą spodziewać się, że pod okiem jednego z mistrzów wartkiej akcji, jakim bez wątpienia jest Clint Eastwood, potencjał historii Sully'ego nie zostanie wykorzystany. Zwiastun zapowiada napięcie i piękne zdjęcia potężnej maszyny w ruchu. A Airbus A320 bez wątpienia jest właśnie taką maszyną. Wskazuje na to wspomniany Aaron Eckhart, który w jednym z wywiadów opowiadał o tym, jakie wrażenie zrobiła na całej ekipie praca z prawdziwym samolotem.

 

Premiera filmu odbędzie się już we wrześniu. W polskich kinach prawdopodobnie będziemy mogli obejrzeć go w grudniu.

 

Jak podoba wam się pierwszy oficjalny zwiastun filmu? Będzie z tego hit?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska