Im większa pupa, tym sprawniejszy mózg

2016-11-17
Im większa pupa, tym sprawniejszy mózg

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników kobiet w stylu Kim Kardashian. Im większymi pośladkami może pochwalić się kobieta, tym lepiej idzie jej myślenie. Na to przynajmniej wskazują badania przeprowadzone przez naukowców związanych z Uniwersytetem Oksfordzkim. Chyba nie wypada im nie wierzyć, co?

Badanie nie jest już najnowsze, ale warto je przypomnieć. Tym bardziej, że wśród facetów fanów wielkich pośladków u płci przeciwnej nie brakuje. Zwłaszcza na fali popularności hip-hopu (amerykańscy raperzy często przyznają się do fetyszyzowania wielkich damskich tyłków)  i jeszcze większej fali popularności Kim Kardashian i dziewczyn posiadających podobną do Kim sylwetkę. Otóż wychodzi na to, że kobiety z dużymi pupami są nie tylko bardziej pożądane, ale i... bystrzejsze. Wszystko to dzięki kwasom Omega-3.

 

O prawdziwości wyników tych badań może nas przekonywać fakt, że nie prowadzili ich byle jacy naukowcy, ale ci związanie z prestiżowym Uniwersytetem w Oksfordzie. Jak wytłumaczyć takie wyniki badań? Dość prosto. Kwasy Omega-3 są zawarte w tłuszczu, którego kobiety obdarzone dużymi pupami mają w naturalny sposób więcej. Niezbyt skomplikowane, prawda? To znaczy oczywiście da się skomplikować to bardziej, ale przecież nie jesteśmy "Przeglądem Medycznym".

 

Uwaga panowie! Warto zaznaczyć, że badania naukowców z Oksfordu nie mówią tylko o kobietach. Dowiedli oni także tego, że kobiety o większych pupach mają także mądrzejsze dzieci niż te obdarzone pupami płaskimi. Jak to możliwe? Otóż wspomniane kwasy Omega-3 są dostarczana do mózgu dzieci już w życiu płodowym, a także później - przy okazji karmienia piersią.

 

Komentarz? Cóż, do tej pory mówiło się, że sympatia facetów do wielkich tyłków jest naturalna i uwarunkowana ewolucyjnie. Wychodzi na to, że to prawda. Tyle tylko, że w tym darwinizmie nie chodzi o "zdatność do rodzenia" i zdrowie, a przynajmniej nie tylko o to. Chodzi raczej o wymagania intelektualne. Ciekawe, co? Wychodzi na to, że jednak to mądrzejszym wiedzie się w życiu lepiej, prawda?

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska