Montegrappa Chiron – pióro i długopis inspirowane Bugatti

Montegrappa Chiron – pióro i długopis inspirowane Bugatti

Montegrappa to włoska firma, która zajmuje się produkcją różnych dóbr luksusowych. Do jej oferty dołączyły właśnie ekskluzywne przyrządy do pisania, inspirowane najnowszym modelem Bugatti.

Pióro wieczne oraz długopis Montegrappa Chiron to efekt inspiracji jednym z najdroższych, najbardziej pożądanych i najszybszych supersamochodów na świecie, czyli Bugatti Chiron. Jak przystało na piśmienniczy odpowiednik auta z najwyższej półki, produkty firmy Montegrappa charakteryzują się niezwykłą precyzją wykonania i budzącą podziw dbałością o najdrobniejsze detale.

 

Do wykonania pióra oraz długopisu w dużej mierze posłużyło włókno węglowe, które oczywiście zostało wykorzystane także w samochodzie Bugatti Chiron, a także anodowane aluminium. Zastosowany wzór kojarzy się z tapicerką, którą znajdziemy we wnętrzu tego superszybkiego auta. Logo Bugatti nie pozostawia złudzeń co do tego, która marka posłużyła za inspirację do stworzenia tego pióra i długopisu. Stalówka pióra została pokryta osiemnastokaratowym złotem.

 

 

Cena dla zwykłego zjadacza chleba może okazać się wzięta z kosmosu, ale posiadaczy Bugatti Chirona z pewnością nie uderzy zbytnio po kieszeni – firma Montegrappa wyceniła bowiem swoje pióro na kwotę 3,5 tysiąca euro. Należy jednak się spieszyć, ponieważ powstanie zaledwie 250 egzemplarzy.

 

 

Nie jest to pierwszy przedmiot inspirowany marką samochodów stworzoną przez Ettore Bugattiego, o jakim mamy okazję wspominać na naszej stronie – jakiś czas temu informowaliśmy o wyjątkowych spinkach do mankietów, które powstały z felg modelu Veyron. A jeśli lubujecie się w ekskluzywnych przyrządach do pisania, zapraszamy do przeczytania artykułu o kosmicznym piórze Astrograph.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska