Urządzenia będzie można kontrolować gestem

2016-07-04
Urządzenia będzie można kontrolować gestem

Google pracuje nad technologią, która pozwoli kontrolować urządzenia elektroniczne za pomocą gestu. Włączanie i wyłączanie komputera pstryknięciem palców to kwestia stosunkowo nieodległej przyszłości.

Pamiętacie czasy, kiedy ekrany dotykowe wydawały się czymś futurystycznym? Całkiem niedawne. Dziś wszyscy mają smartfony, ale przecież pojawiły się one na rynku zaledwie kilka lat temu. Ile czasu minie, zanim będziemy się z naszymi telefonami porozumiewać językiem migowym? Jeszcze nie wiadomo, bo prace znajdują się na wczesnym etapie i nie są znane dokładne daty. Ale na pewno nie minie go dużo.

 

Opracowywana przez Google technologia przyszłości znana jest na razie pod szyldem Project Soil. Będzie się opierała na radarze na tyle małym, że będzie go można wbudować na przykład w smartwatch'a. Radar będzie sczytywał gesty i tłumaczył je na język urządzenia, którym będzie sterował. Po więcej technologicznych szczegółów zapraszam do filmiku udostępnionego przez Google.

 

Cała trudność stojąca przed Googlem polega głównie na tym, by zapewnić jak najdokładniejszą interpretacje gestów. Najważniejsza będzie przecież wygoda użytkownika. Firma na pewno nie wypuści technologii przedwcześnie. Co komu po interfejsie mylącym gesty?

 

Tym bardziej, że w bardziej odległej perspektywie nie chodzi przecież tylko o komputer czy telefon. Wyobraźmy sobie. Wchodzisz do sypialni z piękną kobietą i dyrygujesz. Dwoma gestami wybierasz drinki, na które macie ochotę. Następnym włączasz muzykę. Kolejnym – przyciemniasz światło...

 

W filmach science fiction pewnie częściej niż kontrolowanie gestem widzieliśmy kontrolowanie głosem (kontrolowanie głosowe nie jest już zresztą kwestią przyszłości). Ale czy włączanie strony playboy.pl na przykład uniesieniem kciuka w górę nie będzie jeszcze lepsze niż „wpisywanie” adresu głosem?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska