Grająca chmura burzowa

Grająca chmura burzowa

Dzięki wynalazkowi firmy Crealev termin „przechowywanie muzyki w chmurze” nabiera całkowicie nowego znaczenia. Tak oryginalnego głośnika jeszcze nie widzieliście!

Pomysł na ten niezwykle oryginalny głośnik powstał w głowie nowozelandzkiego designera Richarda Clarksona, który w sprawie wcielenia swoich idei w życie spotkał się z ludźmi z holenderskiej firmy Crealev. Efektem ich współpracy jest aktywowany gestem głośnik Bluetooth w formie lewitującej (!) chmury, która dodatkowo dzięki umieszczonym w środku diodom sprawia wrażenie, jakby w każdej chwili miała zacząć miotać błyskawicami. Głośnik otrzymał nazwę „Making Weather”.

 

 

Technologia lewitujących przedmiotów nie jest oczywiście niczym nowym, ale ten głośnik jest wyjątkowy ze względu na swój niezwykle naturalny wygląd. Chmura została wykonana z włókien poliestrowych, a za unoszenie kilka centymetrów nad powierzchnią odpowiada zestaw specjalnych magnesów. Podczas pracy głośnik obraca się, a także błyska umieszczonymi wewnątrz diodami. Chmura rzecz jasna nie może dowolnie lewitować po całym pomieszczeniu, a jedynie nad specjalną podstawką, która musi być stale podłączona do prądu. Osobnego zasilania wymaga także sam głośnik – odpowiadają za to wymienne baterie.

 

Richard Clarkson twierdzi, że – tak jak w przypadku prawdziwych chmur – nie powstaną dwa identyczne głośniki. Making Weather niestety nie znajduje się jeszcze w sprzedaży, chociaż jesteśmy przekonani, że nawet w przypadku wysokiej ceny znalazłoby się mnóstwo ludzi, którzy chcieliby tak oryginalny gadżet mieć w swoim mieszkaniu. Mamy nadzieję, że ten niesamowity sprzęt nie pozostanie jedynie w sferze ambitnych planów.

 

foto: Crealev

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska